Świat

Plotka na temat Gbrowser czyli przeglądarki od Google

Grzegorz Marczak
Plotka na temat Gbrowser czyli przeglądarki od Google
7

Na blogu Cnet możemy przeczytać dość ciekawe dywagacje na temat tworzenia przez Google przeglądarki internetowej. Autor podaje kilka faktów, które mogą świadczyć o tym, że google szykuje własną przeglądarkę internetową. Po pierwsze domena gbrowser.com została już przez google zarezerwowana...


Na blogu Cnet możemy przeczytać dość ciekawe dywagacje na temat tworzenia przez Google przeglądarki internetowej.

Autor podaje kilka faktów, które mogą świadczyć o tym, że google szykuje własną przeglądarkę internetową.

Po pierwsze domena gbrowser.com została już przez google zarezerwowana - z czym może kojarzyć się ta nazwa?

Po drugie Google CEO Eric Schmidt w przeszłości powiedział, że jest możliwe zbudowanie przeglądarki przez Google jeśli będą z tego korzyści dla użytkowników.

Po trzecie przy tym portfolio aplikacji, które w chwili obecnej posiada i cały czas rozbudowuje google, stworzenie przeglądarki, która (nie dość, że była by zintegrowana z częścią serwisów ) ułatwiła by ich używanie (nie mówiąc o kolejnych źródłach dochodów płynących z posiadania przeglądarki) jest dość zasadne.

Jako argument przeciw plotce pada współpraca z FireFoxem. Autorowi trudno jest wyobrazić sobie, że google, które ma duży wpływ na rozwój FF (Fx) przestanie go wspierać. Trudno by było również wyobrazić sobie Firefoxa bez takiego jak do tej pory wsparcia dla produktów google.

Osobiście jestem bardzo przyzwyczajony do wygodnego Firefoxa, lecz nie jestem specjalnie lojalnym użytkownikiem takich produktów i jeśli google stworzyło by coś lepszego i wygodniejszego w obsłudze ....

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu