Świat

Mobilność serwisów społecznościowych coraz bardziej popularna

Grzegorz Marczak
Mobilność serwisów społecznościowych coraz bardziej popularna
0

Jak podaje MMetrics mobilność serwisów społecznościowych staje się coraz bardziej popularna. Prym jak zwykle wiedzie Myspace, z którego mobilnych usług korzysta najwięcej osób w US i UK. W Stanach Zjednoczonych oraz w Europie (zachodniej) 12,3 milina użytkowników korzysta z mobilnych serwisów spo...

Jak podaje MMetrics mobilność serwisów społecznościowych staje się coraz bardziej popularna. Prym jak zwykle wiedzie Myspace, z którego mobilnych usług korzysta najwięcej osób w US i UK.

W Stanach Zjednoczonych oraz w Europie (zachodniej) 12,3 milina użytkowników korzysta z mobilnych serwisów społecznościowych (w zasadzie networkingowych). Najwięcej użytkowników mobilnych przyznających się do korzystania z tego typu serwisów jest w US - 7,5m miliona. Na drugim miejscu są Włochy 1,3 miliona a potem UK z 1,1 miliona użytkowników (dalej pojawia się Hiszpania, Niemcy i Francja).

Najczęściej odwiedzanymi w US i UK serwisami są oczywiście Myspace, Facebook, Youtube i Bebo.

A co cieszy się największym powodzeniem jeśli chodzi o usługi mobilne? Na pierwszym miejscu jest wysyłanie wiadomości tekstowych, dalej są wiadomości z obrazkami lub zdjęciami. Co ciekawe dość wysoko zakwalifikowały się komunikatory (IM) - obrazki z danymi poniżej.


Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu