Ciekawe strony

Yoonet - kolejna możliwość zarabiania

Grzegorz Marczak
Yoonet - kolejna możliwość zarabiania
7

Yoonet.pl to kolejny serwis dzięki, któremu małe serwisy i blogi będą mogły zarabiać na reklamie w internecie. Yoonet ma nawet jakaś ideologię, którą nazywa Manifestetm a przeczytać w nim możemy takie górnolotne hasła jak "Masz prawo do wolności", "Masz prawo do wyrażania siebie" i najlepsze...


Yoonet.pl to kolejny serwis dzięki, któremu małe serwisy i blogi będą mogły zarabiać na reklamie w internecie.

Yoonet ma nawet jakaś ideologię, którą nazywa Manifestetm a przeczytać w nim możemy takie górnolotne hasła jak "Masz prawo do wolności", "Masz prawo do wyrażania siebie" i najlepsze "Duże portale i wyszukiwarki zawłaszczają komunikację w sieci".

Poza tymi parom marketingowymi hasła, wszystko o co tak naprawdę chodzi w Yoonet.pl to pieniądze. Małe serwisy internetowe, które nie mogły by liczyć na współpracę z dużymi sieciami reklamowymi mają (oprócz adsense i podobnych) szansę na zarobienie pieniędzy na reklamie oraz na rozreklamowanie swojej strony (wśród portali zrzeszonych w yoonet).


40% prowizji to bardzo dużo, szczególnie że nie można jeszcze kupować reklam

Sam serwis jest dość starannie wykonany a miłe animacje ułatwiają nam nieco zrozumienie zasad działania yoonet. Strona ta działa od (tak przypuszczam) maja 2007, ale do tej pory nie uruchomiła jeszcze "miejsca dla reklamodawców" czyli możliwości wykupienia reklamy na serwisach należących do yoonet.

Co jeszcze można powiedzieć o yoonet, jest droższy od opisywanego przez zemnie wczoraj Linklift, ponieważ pobiera aż 40% prowizji od reklamy. Oferuje za to trochę więcej niż wymieniony poprzednik, ponieważ na yoonet serwisy, które należą do systemu mogą w swoim gronie robić autopromocje.

Czegokolwiek by nie mówić o tego typu przedsięwzięciach, to na pewno im więcej ich powstanie tym lepiej, z każdym nowym serwisem tego typu uzyskamy lepsze i z pewnością tańsze usługi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu