Xbox

Nadchodzi nowa era: Xbox Live odchodzi do lamusa. Microsoft zmienia nazwę usługi

Kamil Świtalski
Nadchodzi nowa era: Xbox Live odchodzi do lamusa. Microsoft zmienia nazwę usługi
14

Osiemnaście lat po premierze Xbox Live Microsoft zmienia nazwę usługi. Wkrótce wypatrywać trzeba będzie Xbox Network!

Początki usługi Xbox Live sięgają 2002 roku. Pod taką nazwą poznaliśmy ją już za czasów pierwszego Xboksa i tak trwa... aż do teraz. Wkrótce gigant z Redmond zmieni jej nazwę — i wówczas próżno będzie szukać Live'a w ich portfolio. Wraz z rozbudową oferowanych produktów, Microsoft postawił także na zupełnie nową nazwę: Xbox network. Z nazewnictwa tego korzysta już najświeższa wersja beta oprogramowania w konsolach oraz umowie Microsoft Services Agreement.

Xbox Network - nowa nazwa dla Xbox Live staje się faktem?

Pierwszy raz o potencjalnych zmianach dowiedzieliśmy się latem ubiegłego roku. Wtedy wspomniana umowa Microsoft Services Agreement doczekała się nowego nazewnictwa. Pytani o to pracownicy firmy zaprzeczali jednak, jakoby szykowały się jakiekolwiek zmiany. Teraz już raczej zaprzeczać nikt nie będzie - bo najnowsza wersja systemu, będąca wciąż w fazie testów, zastępuję Xbox Live - Xbox Network.

Larry Hryb, przez lata legitymujący się jako Xbox Live's Major Nelson, także wprowadza zmiany i... teraz przedstawia się po prostu jako Xbox's Major Nelson.

Zmiana to dla użytkowników właściwie żadna, chociaż ci którzy dopiero dołączają do użytkowników ekosystemu Xbox mogą poczuć się w nim mniej zagubieni. Chodzi głównie o wąską granicę dzielącą Xbox Live, od abonamentu Xbox Live Gold — dzięki temu uda się uniknąć nieporozumień i nieścisłości w nazewnictwie. Rewolucji brak, ale krok w lepszym kierunku został poczyniony. Jeszcze trochę poprawek w interfejsie konsol giganta z Redmond poproszę, jako taką kropkę nad i ;-).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu