Ciekawe strony

Wymień się książką na podaj.net

Grzegorz Marczak
Wymień się książką na podaj.net
3

Ciekawe serwisy rosną jak grzyby po deszczu. Tym razem dzięki wykopowi wpadła w moje ręce strona podaj.net. Serwis ten ma na celu umożliwienie wymiany książek między jego użytkownikami. Pomysł bardzo mi się podoba ponieważ sam mam wiele książek które chętnie bym wymienił ( pomysł przypomina trochę i...

Ciekawe serwisy rosną jak grzyby po deszczu. Tym razem dzięki wykopowi wpadła w moje ręce strona podaj.net. Serwis ten ma na celu umożliwienie wymiany książek między jego użytkownikami. Pomysł bardzo mi się podoba ponieważ sam mam wiele książek które chętnie bym wymienił ( pomysł przypomina trochę ideę z lala.com gdzie użytkownicy będą mogli wymieniać się płytami z muzyką)

Podaj.net aspiruje do tego aby nazwać go Web 2.0 – czemu aspiruje ? dlatego bo sama teoria Web 2.0 jest tak nieuchwytna iż mi samemu trudno jest osądzić czy jest to już Web 2.0 czy jeszcze nie. Sama strona jest wykonana dość schludnie aczkolwiek jak na mój gust jest tam za duży bałagan jeśli chodzi o kolory i wielkości czcionek no ale o gustach się nie dyskutuje.

Co ciekawe za wymianę książek dostaje się punkty które są pewnego rodzaju sposobem na weryfikacje czy dany użytkownik jest rzetelnym „podawaczem” czy też spóźnia się notorycznie z wysyłaniem książek.Z rzeczy które osobiście mi się nie podobają to brak forum – znaczy się forum jest ale w serwisie gazeta.pl czyli wiadomo jak ono wygląda i jak bardzo jest funkcjonalne (nie mówiąc o tym że trzeba mieć konto na gazecie).

Serwis podaj.net jest bardzo ciekawą inicjatywą – myślę tylko iż wystartował nieco za wcześnie (brak forum, delikatny bałagan na pierwszej stronie, nie wiem czy istnieje możliwość dodania „obrazka” książki itp.) co z kolei ma być tłumaczone przez słowo „beta” w tytule strony.

Pytanie czy serwis ten przebije się z tłumu nowo powstających serwisów i czy jego zespół przygotowany jest na coś więcej ? – osobiście mam nadzieję że tak i że już niedługo o inicjatywie tej zrobi się nieco głośniej w polskim Internecie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu