Ciekawe strony

Głośno o gwar.pl

Grzegorz Marczak
Głośno o gwar.pl
0

Gazeta.pl stworzyła nowy serwis internetowy gwar.pl. Serwis tak samo jak wykop.pl ma gromadzić linki do ciekawych artykułów jakie pokazały się w Internecie ( idea digg.com). No i jak to zwykle w polskim społeczeństwie posypała się krytyka tu i tam. Najbardziej serwis został skrytykowany przez tzw. s...

Gazeta.pl stworzyła nowy serwis internetowy gwar.pl. Serwis tak samo jak wykop.pl ma gromadzić linki do ciekawych artykułów jakie pokazały się w Internecie ( idea digg.com). No i jak to zwykle w polskim społeczeństwie posypała się krytyka tu i tam. Najbardziej serwis został skrytykowany przez tzw. specjalistów od kodu, składni itp. To już taka nasza tradycja – przecież lepiej żeby się nie udało.Nikt jednak nie patrzy szerzej na premierę serwisu z stajni gazety.

Ja chciałbym zwrócić uwagę na inne aspekty premiery serwisu gwar.pl. Przede wszystkim jest to sygnał iż duży portal też interesuje się nowymi trendami w Internecie. Oczywiście nie mówię tutaj o trendzie związanym z Web 2.0 ale generalnie o tym co teraz w necie jest popularne. Drugi element na który zwrócił bym uwagę to to iż jeśli gazeta.pl zaczyna wdrażać takie rozwiązania to możemy się spodziewać iż inni wielcy również zaczną interesować się tego typu rozwiązaniami. A to z kolei oznaczać może iż duże serwisu będą swoją strategie rozwoju opierać bardziej na użytkownikach niż na kolejnej powierzchni pod reklamę.

Dlaczego mi osobiście podoba się gwar – dlatego iż znajduje tam linki do ciekawy artykułów, a to czy ma on więcej opcji niż wykop.pl lub digg.com nie jest dla mnie aż tak istotne ponieważ ja używam tego serwisu w z czysto informacyjnych pobudek (jak pewnie większość z użytkowników)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu