2

Wymiana baterii w iPhone 6 – ile może kosztować?

wymiana baterii iphone 6
Wymiana baterii w iPhone 6 to czynność standardowa, jeżeli mówimy o używanych smartfonach. Ile jednak coś takiego kosztuje?

Eksploatacja baterii w iPhonie to problem znany wszystkim

Zużywanie się podzespołów wskutek używania urządzenia jest oczywistym procesem. O ile jednak większość podzespołów wykazuje wysoką wytrzymałością i na spokojnie przeżyje cały okres eksploatacji telefonu, o tyle w przypadku baterii trudno na to liczyć. Szczerze mówiąc, stosowane ogniwa najczęściej wytrzymują od dwóch do trzech lat, choć ich wpływ na czas pracy urządzenia może być już odczuwalny znacznie szybciej.

wymiana baterii iphone 6

W jaki sposób sprawdzić, w jakiej kondycji jest bateria? Niestety, nie ma to dobrej odpowiedzi i na dobrą sprawę zostaje jedynie oddanie telefonu do serwisu, gdzie profesjonaliści mają do tego odpowiednie narzędzia. Przejdźmy już do tematu głównego tego tekstu, czyli wymiany baterii w iPhone 6.

Czytaj również:
Ile jest wart odświeżony iPhone 6? Czy to najlepszy model do 1000 złotych?
Najlepszy smartfon 2018.

Rzeczywisty koszt wymiany baterii w iPhone 6

Najpierw wypada zacząć od tego, w jaki sposób możemy wymienić baterię. Oczywiście da się to zrobić samodzielnie. Koszt takiej operacji będzie składał się z ceny niezbędnych narzędzi, baterii oraz spędzonego czasu, ale z uwagi na obudowę unibody nie jest to najprostsza operacja. Mimo wszystko z uwagi na cenę wahającą się na poziomie około 50 – 80 złotych, wiele osób decyduje się na taką naprawdę. Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie takie operacje wykonujemy na własną odpowiedzialność, a brak doświadczenia w takiej sprawie może przynieść uszkodzenie innych elementów telefonu. Z tego względu, jeżeli nie mamy odpowiedniej wprawy w takich zabiegach, lepiej skorzystać z opcji drugiej, czyli oddania urządzenia do serwisu.

Jeżeli jednak ktoś by koniecznie chciał na własną rękę wymienić baterię, polecam film instruktażowy z kanału JerryRigEverything:

Wymianę baterii w iPhone 6 oferuje każdy lepszy serwis, zajmujący się urządzeniami mobilnymi. Moim zdaniem to najlepsza opcja, na pewno najbardziej bezpieczna i jednocześnie mamy gwarancję odnośnie dobrze wykonanej usługi. Z uwagi na ogromną liczbą takich punktów, trudno wskazać, ile dokładnie przyjdzie nam zapłacić za tą naprawę. Z tego względu przedstawię poniżej kilka propozycji z wyceną.

wymiana baterii iphone 6

Wymiana baterii iPhone 6 – koszt:

  • iMad – 229 złotych,
  • iSpot – 229 złotych,
  • ZbitaSzybka – 149 złotych,
  • iClinica – 139 złotych,
  • iHospital – 159 złotych,
  • Apple Fix – 125 złotych.

Różnice w cenie wynikają z prestiżu danego serwisu, oferowanej gwarancji na usługę oraz jakości nowej baterii. Tu warto na bieżąco przeglądać opinię klientów danego punktu i porozmawiać również z serwisantami, dzięki czemu będziemy mieli pełny pogląd na sytuację.

Jakie serwisy do wymiany baterii w iPhone 6 możecie polecić?