Sony

Wyciekły rendery Sony SmartWatch 3 i SmartBand Talk

KK
Konrad Kozłowski
7

Sony jako jedno z pierwszych wprowadziło na rynek urządzenie należące do kategorii smartwatchy. Dwie pierwsze generacje nie odniosły zbyt wielkiego sukcesu, lecz Japończycy nie zamierzają odpuszczać. Już podczas czwartkowej konferencji podczas targów IFA zaprezentują nam trzecią generację SmartWatch...

Sony jako jedno z pierwszych wprowadziło na rynek urządzenie należące do kategorii smartwatchy. Dwie pierwsze generacje nie odniosły zbyt wielkiego sukcesu, lecz Japończycy nie zamierzają odpuszczać. Już podczas czwartkowej konferencji podczas targów IFA zaprezentują nam trzecią generację SmartWatcha oraz drugą wersję opaski SmartBand o nazwie Talk.

Tym razem jednak Sony nie zdecydowało się na przygotowanie własnej nakładki na system Android, by dostosować go do pracy na tym niewielkim urządzeniu, a wybrany został Android Wear. Platforma, która zagościła już na zegarkach od LG, Samsunga i Motoroli. Jest to w mojej ocenie najważniejsza zmiana jakiej dokonano, ponieważ mając do czynienia z poprzednimi SmartWatchami od Sony odniosłem wrażenie, że producent nie dysponował żadnym ciekawym pomysłem na tego typu gadżet. A te trzy przyciski pod ekranem?

Oprócz zmian w oprogramowaniu zegarek od Sony doczekał się odświeżenia podzespołów - ekran posiadać będzie przekatną 1,68 cala i rozdzielczość 320 na 320 pikseli. Certyfikat IP58 zapewnia nas o bezproblemowej możliwości zanurzenia urządzenia do 1,5 metra na maksymalnie 30 minut. Niestety rozmyta grafika zdradza niewiele szczegółów, dlatego by móc ocenić atrakcyjność wyglądu SmartWatcha 3 musimy zaczekać do oficjalnej prezentacji Sony.

Naprawdę ciekawie zapowiada się także druga generacja opaski Sony SmartBand, której nazwa zawierać będzie także słówko “Talk”. To może sugerować, że oprócz gromadzenia danych na temat naszych aktywności, opaska oferować będzie powiadomienia o połączeniach albo nawet możliwość przeprowadzenia rozmowy głosowej. Nowa SmartBand Talk ma zostać wyposażona w zakrzywiony ekran e-ink i uważam, że taki wybór może okazać się jedynie wielką klapą, albo sporym sukcesem i zostanie podchwycony przez innych producentów.

Wszystko jasne stanie się w czwartek podczas konferencji Sony na targach IFA, z której z pewnością nie zabraknie naszej relacji.

Źróło: PhoneArena.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu