9

Writebox – prosty edytor tekstu dla Chrome z synchronizacją z Google Drive i Dropboxem

W zeszłym tygodniu Jan opisywał Wam niezwykle ciekawą opcję w temacie „czystych” edytorów tekstu w postaci serwisu Draft. Jednak nadal to kolejny serwis, kolejne konta do założenia. Dziś natrafiłem na Writebox, który możemy zainstalować w Google Chrome i korzystać z niego bez konieczności zakładania nowego konta w tym celu. W przypadku, gdy chcemy zsynchronizować tworzony […]

fsc_Writebox
W zeszłym tygodniu Jan opisywał Wam niezwykle ciekawą opcję w temacie „czystych” edytorów tekstu w postaci serwisu Draft. Jednak nadal to kolejny serwis, kolejne konta do założenia. Dziś natrafiłem na Writebox, który możemy zainstalować w Google Chrome i korzystać z niego bez konieczności zakładania nowego konta w tym celu.

W przypadku, gdy chcemy zsynchronizować tworzony plik tekstowy lub otworzyć jakiś inny z Dropboxa albo Google Drive, autoryzujemy do nich dostęp z poziomu rozszerzenia. Sam edytor ma prosty pasek ustawień, gdzie możemy wybrać czcionkę, kolor czy opcję wyświetlania statystyk. Podczas pisania tekstu, Writebox możemy uruchomić w trybie pełnego ekranu – znikają wtedy wszelkie paski, mamy wtedy tylko sam czysty tekst do wpisywania. Sprawdzanie pisowni odbywa się poprzez wbudowany moduł w Google Chrome.

Schowek02

Writebox spodoba się przede wszystkim użytkownikom systemu iOS, którym twórcy projektu udostępnili osobną aplikację do kupienia ($1.99) i pobrania z App Store.