Moje przemyślenia

Wreszcie ktoś to zrobił - Polskie Likemotion.com prezentuje ranking najciekawszych treści z Facebooka

Grzegorz Marczak
14

Od dłuższego czasu zastanawiało mnie dlaczego nikt jeszcze nie zrobił serwisu pokazującego najciekawsze i najpopularniejsze treści z Facebooka. Przecież ilość lajków czy sharów powinna być idealnym wyznacznikiem tego co się internautom podoba. Problem w tym, że Facbook nie udostępnia tego typu z...

Od dłuższego czasu zastanawiało mnie dlaczego nikt jeszcze nie zrobił serwisu pokazującego najciekawsze i najpopularniejsze treści z Facebooka. Przecież ilość lajków czy sharów powinna być idealnym wyznacznikiem tego co się internautom podoba.

Problem w tym, że Facbook nie udostępnia tego typu zestawienia czy rankingu, API w tym też nie pomaga. Mimo wszystko Polskiemu zespołowi udało się stworzyć Likemotion. Na chwilę obecną serwis jest prosty jak konstrukcja cepa. Mamy listę newsów wraz z informacją o liczbie lajków oraz podział na 7 kategorii tematycznych takich jak rozrywka, muzyka, technologia, sport itp.

Rozmawiając z twórcami serwis pytałem czy można łatwo zablokować ich metodę pobierania danych (Wiecie zmieni się coś w API i po zabawie). Okazuje się, że Likemotion nie korzysta z API Facebookowego, dodatkowo stosują nie jedną ale wiele metod pozyskiwania treści.

Przejrzałem wczoraj zawartości i treści jakie oferują i mimo w wielu miejscach mam do serwisu uwagi (częstość aktualizacji, prezentacja treści itp) to jednak znalazłem sporo ciekawostek a o to przecież chodzi.

Bardzo jestem ciekawy czy z Likemotion uda się zrobić coś ciekawe i czy tego typu serwis ma szansę dotrzeć do szerszego grona internautów. Myślę, że przy dobrze opracowanych algorytmach pobierania treści można też pokusić się o coś więcej niż to co dziś jest prezentowane na stronie www.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

StartupFacebook