Polska

Wniosek do programu Rodzina 500+ online, bez wychodzenia z domu

Grzegorz Ułan
Wniosek do programu Rodzina 500+ online, bez wychodzenia z domu
38

Jak wiemy wniosek taki trzeba składać, co roku i aby nie stracić ciągłości wypłaty świadczeń - nowy trzeba złożyć do końca wakacji. Tylko jak go złożyć najlepiej? Oczywiście przez internet, bez konieczności odwiedzania urzędów.

Wniosek do programu Rodzina 500+ online

Jeśli nasz bank umożliwia taką opcję dla swoich klientów (na pewno PKO Bank Polski czy Bank Zachodni WBK) możemy złożyć taki wniosek z poziomu bankowości elektronicznej. Jeśli nie mamy takiej opcji w naszym banku, to od wczoraj możemy złożyć wniosek 500+ przy pomocy Profilu Zaufanego na stronie https://obywatel.gov.pl.

Po wybraniu na stronie głównej odpowiedniej opcji, przeniesieni zostaniemy do strony z krótką ankietą, mającą na celu wstępną weryfikację, czy przysługuje nam owo świadczenie.

Złożenie wniosku 500+ przez Profil Zaufany

Po wypełnieniu ankiety proszeni zostaniemy o potwierdzenie swojej tożsamości poprzez zalogowanie Profilem Zaufanym, a po weryfikacji możemy już wypełnić swój wniosek. Wniosek będzie już wstępnie wypełniony w polach z danymi, które są już zapisane na naszym profilu.

Profil Zaufany staje się powoli niezbędnym narzędziem do wygodnego i szybkiego kontaktu z e-administracją w Polsce. Dzięki niemu coraz więcej spraw załatwimy bez konieczności wielokrotnego odwiedzania urzędów. Już dziś możemy sprawdzić swoje punkty karne czy złożymy wniosek o nowy dowód osobisty (w tym roku jeszcze 8 mln obywateli musi taki wniosek złożyć) oraz wiele innych spraw urzędowych.

Pełny ich wykaz znajdziecie na stronie Obywatel.gov.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu