Świat

Wired prezentuje przyszłość swojego czasopisma na tablecie

Grzegorz Marczak
Wired prezentuje przyszłość swojego czasopisma na tablecie
10

Magazyn Wired zaprezentował "swoją przyszłość" czyli interaktywny magazyn dostarczany na urządzenia typu tablet (choć mowa jest o wszystkich mobilnych produktach). Na chwilę obecną aplikacja do prezentacji magazynu w tej formie jest oparta o Adobe AIR - jest to jednak tylko werjsa demo a docelowo Wi...

Magazyn Wired zaprezentował "swoją przyszłość" czyli interaktywny magazyn dostarczany na urządzenia typu tablet (choć mowa jest o wszystkich mobilnych produktach). Na chwilę obecną aplikacja do prezentacji magazynu w tej formie jest oparta o Adobe AIR - jest to jednak tylko werjsa demo a docelowo Wired w tej wersji ma być dostępny również na iPad-ach. Oczywiście AIR działa na klasycznych systemach operacyjnych jak również na systemie mobilnym google czyli Androidzie.

Przyznam, że produkt Wired nie robi na mnie takiego wrażenia jak to co pokazał sport illustrated czyli moim zdaniem absolutnie zachwycający sposób prezentacji klasycznego magazynu na komputerze czy tablecie. Aplikacja Wired prezentuje tak naprawdę jedynie prostą formę interakcji sprowadzającą się do możliwości powiększenia zdjęcia czy też obejrzenia filmu towarzyszącego konkretnemu artykułowi. Mimo to uważam, że to dobry krok dla Wired jak i każdego innego czasopisma. Nad formą będą mieli jeszcze czas popracować - a inspiracje do usprawnień mogą czerpać choćby z wspomnianego sport illustrated.Na razie nie wiadomo nic o modelu dystrybucji tej formy Wired oraz o tym gdzie jak i za ile będzie można nabyć numery tego czasopisma wydawane w tej postaci.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

TabletiPad