Felietony

Windows 8 jednak w wersji pudełkowej - ujawniamy wygląd opakowania

Marcin Kamiński
Windows 8 jednak w wersji pudełkowej - ujawniamy wygląd opakowania
49

Nie minął jeszcze nawet pełny miesiąc od momentu publikacji przez nas wiadomości o rezygnacji wydania systemu Windows 8 w wersji pudełkowej, a już otrzymujemy zupełnie nowe, sprzeczne informacje. Mimo wcześniejszych zapowiedzi, że Microsoft zrezygnuje przy okazji wydania nowego systemu operacyjnego...

Nie minął jeszcze nawet pełny miesiąc od momentu publikacji przez nas wiadomości o rezygnacji wydania systemu Windows 8 w wersji pudełkowej, a już otrzymujemy zupełnie nowe, sprzeczne informacje. Mimo wcześniejszych zapowiedzi, że Microsoft zrezygnuje przy okazji wydania nowego systemu operacyjnego z tradycyjnej sprzedaży na półkach sklepowych, teraz doczekaliśmy się przecieku okładek, jakie zdobić mają opakowanie z Windows 8 i Windows 8 Pro. Czyżby zatem wcześniejsze donosy o braku pudełkowej wersji najświeższych „okienek” okazały się nieaktualne?

Popularny zagraniczny serwis The Verge opublikował zdjęcie prezentujące wygląd opakowania, jakie zdobić ma ponoć pudełkową wersję nadchodzącego systemu operacyjnego Windows 8. Jasna i ciemna okładka rozróżnia wyraźnie standardową edycję systemu od wersji Pro. Oprócz nazwy systemu na pudełku znajdzie się również logo „okienek”, przyozdobione kolorowymi obiektami.

Co zatem z wcześniejszymi zapowiedziami firmy Microsoft o rezygnacji ze sprzedaży tradycyjnej, pudełkowej wersji systemu operacyjnego? Wygląda na to, że dystrybucja oprogramowania jedynie w formie elektronicznej oraz jako system preinstalowany na nowych urządzeniach nie jest rozwiązaniem, na które zdecydował się producent Windows 8. Osoby chcące dokonać jedynie aktualizacji systemu z poprzedniej wersji będą mogły dokonać zakupu poprzez sieć internet i zrezygnować z zakupu edycji pudełkowej.

Prace nad Windows 8 oficjalnie zostały już ukończone. System w wersji standardowej, Pro oraz RT ukaże się w sklepach już 26 października bieżącego roku. Najnowsze „okienka” przyniosą wiele zmian w porównaniu do dotychczasowych propozycji firmy Microsoft. Zniknie pasek Start, a sam system operacyjny zyska zupełnie nowy ekran startowy, który został zresztą zmodyfikowany jeszcze przed samą premierą. Wedle magazynu The Verge jego najbardziej aktualny wygląd jest następujący:

Czy zamierzacie zakupić system Windows 8? Czy według Was okaże się on lepszy niż poprzednie edycje? Czekamy na Wasze komentarze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Windows 8