Felietony

Windows 8 "gotowy do produkcji", do pobrania już w sierpniu!

Konrad Kozłowski
Windows 8 "gotowy do produkcji", do pobrania już w sierpniu!
19

Oficjalny blog Microsoftu dotyczący postępu prac nad nową odsłoną okienek ogłosił, że Windows 8 osiągnął status RTM, czyli "ready to manufacture". Prace nad systemem i wszystkie testy zostały zakończone i jedyne co nam pozostaje, to cierpliwie oczekiwać na premierę systemu. Dla niektórych z użytkown...

Oficjalny blog Microsoftu dotyczący postępu prac nad nową odsłoną okienek ogłosił, że Windows 8 osiągnął status RTM, czyli "ready to manufacture". Prace nad systemem i wszystkie testy zostały zakończone i jedyne co nam pozostaje, to cierpliwie oczekiwać na premierę systemu. Dla niektórych z użytkowników "ósemka" dostępna już będzie za dwa tygodnie.

Harmonogram udostępniania wersji RTM zakłada, że już 15 sierpnia możliwe będzie pobranie finalnej wersji systemu dla subskrybentów TechNet-u, natomiast dzień później klienci korporacyjni, będący użytkownikami Microsoft Software Assurance otrzymają możliwość pobrania Windowsa 8 w wersji Enterprise. Tego samego dnia system będzie dostępny dla członków sieci partnerów Microsoftu.

Piętnasty sierpnia to także data otwarcia Windows Devs Center, gdzie dostępne będą wszystkie narzędzia deweloperskie, z Visual Studio 2012 włącznie. Microsoft prowadzi także dwa blogi - Windows Store for developers blog i Windows 8 app developer blog - gdzie na bieżąco będą zamieszczane niezbędne informacje na temat pisania aplikacji dla Windows 8 i umieszczania ich w Windows Store.

Jeżeli nie jesteście użytkownikami żadnej z wyżej wspomnianych grup, musicie wstrzymać się nieco dłużej, a w między czasie zadowolić się można wersję Release Preview, która nadal dostępna jest w sieci. Przypominam także o akcji promocyjnej - jeżeli zdecydujecie się na zakup nowego komputera z preinstalowanym Windows 7 do 31 stycznia, to po pomyślnym przejsciu procesu rejestracji będziecie mogli zakupić upgrade systemu do Windows 8 za jedyne 69 złotych. Szczegóły promocji dostępne są na oficjalnej stronie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Windows 8