1

Wikipedia pochowała żyjącego komika

Jak podaje magazyn Wired – Wikipedia pochowała żyjącego komika i aktora o pseudonimie Sinbad. Komik po raz pierwszy o całej sytuacji dowiedział się od córki, potem rozpoczęła się lawina telefonów pytań itp. Oczywiście Sinbad żyje. Wikipedia po raz kolejny padła ofiarą wandalizmu ze strony głupich żartownisiów – pokazuje to jednak dużą słabość naszej internetowej encyklopedii. […]

Jak podaje magazyn Wired – Wikipedia pochowała żyjącego komika i aktora o pseudonimie Sinbad. Komik po raz pierwszy o całej sytuacji dowiedział się od córki, potem rozpoczęła się lawina telefonów pytań itp. Oczywiście Sinbad żyje.

Wikipedia po raz kolejny padła ofiarą wandalizmu ze strony głupich żartownisiów – pokazuje to jednak dużą słabość naszej internetowej encyklopedii.

Zastanawiam się kiedy autorzy wiki podejmą jakieś kroki w celu zniwelowania tego typu działań?. Kolejne moje przemyślenie jest takie, że nawet serwis wpisujące się w trend web 2.0 powinny być moderowane – bo co będzie jeśli ktoś naprawdę kiedyś się zdenerwuje i wystąpi z pozwem przeciwko wiki?