3

Wielkie plany Huawei – już niedługo zobaczymy zegarek i…

Nadchodzi „wielkie” od Huawei – firma skuszona niezłymi wynikami w ostatnim roku rozkręca się i uchyliła rąbek tajemnicy na temat tego, co zostanie pokazane w marcu podczas MWC w Barcelonie. W trakcie konferencji prasowej w chińskiej siedzibie Huawei, producent pokazał portfolio produktów na ten rok, które zawiera w sobie trzy serie smartfonów, dwie rodziny tabletów […]

Nadchodzi „wielkie” od Huawei – firma skuszona niezłymi wynikami w ostatnim roku rozkręca się i uchyliła rąbek tajemnicy na temat tego, co zostanie pokazane w marcu podczas MWC w Barcelonie. W trakcie konferencji prasowej w chińskiej siedzibie Huawei, producent pokazał portfolio produktów na ten rok, które zawiera w sobie trzy serie smartfonów, dwie rodziny tabletów oraz smartwatch z Android Wear.

Jeśli chodzi o smartfony, Huawei odświeży nieco swoją ofertę produktową w trzech seriach – po pierwsze skupi się na Huawei Mate oraz serii P – dwóch absolutnie high-endowych propozycjach. Po tym należy spodziewać się zapowiedzi telefonów z serii Honor w nieco bardziej przystępnych cenach oraz całkiem nowych serii G oraz Y.

huawei-mwc-h2

Tablety od Huawei zostaną podzielone na dwie serie podzielone ze względu na ich funkcjonalność. Seria X będzie odpowiadać urządzeniom zawierającym w sobie oprogramowanie ściśle zintegrowane z wielkimi ekranami. Natomiast do M zostaną włączone te tablety, które według słów Huawei będą oferować „niesamowite wrażenia audio oraz wideo” – będziemy mieć zatem do czynienia z urządzeniami nastawionymi na konsumpcję multimediów.

Bardzo ważną wiadomością jest to, iż Huawei planuje wejść w rynek urządzeń ubieralnych ze smartwatchem okraszonym w dedykowany wearables system Google – Android Wear. Widzieliśmy już Talkband B1, który był nastawiony głównie na fitness. Teraz mamy już pewność, iż Huawei na poważnie wkroczy w tematykę technologii ubieralnych. Ważne jest także to, iż Huawei zamierza stworzyć spójny ekosystem tych urządzeń.

Więcej informacji otrzymamy zapewne już za miesiąc podczas MWC w Barcelonie. Dzisiejsze informacje wskazują, że w marcu może tam być naprawdę gorąco.

Grafika: 1, 2

Źródło: Phonearena