Technologie

LG sprzedał niemal 60 milionów smartfonów, wyniki finansowe napawają optymizmem

Jakub Szczęsny
LG sprzedał niemal 60 milionów smartfonów, wyniki finansowe napawają optymizmem
8

Samsung ostatnio nie zaskakuje, traci pozycję lidera na bardzo ważnym chińskim rynku, a LG ogłasza, że jego wyniki finansowe za rok 2014 wyglądają naprawdę nieźle. Firma zanotowała wzrost sprzedaży inteligentnych telefonów o 24%, co stanowi podstawę do twierdzenia, że LG będzie wiodło się coraz lepi...

Samsung ostatnio nie zaskakuje, traci pozycję lidera na bardzo ważnym chińskim rynku, a LG ogłasza, że jego wyniki finansowe za rok 2014 wyglądają naprawdę nieźle. Firma zanotowała wzrost sprzedaży inteligentnych telefonów o 24%, co stanowi podstawę do twierdzenia, że LG będzie wiodło się coraz lepiej, choć brakuje tu jeszcze do najlepszej piątki tego zestawienia.

78,2 miliona sprzedanych telefonów komórkowych na świecie należało właśnie do LG, z czego 59,1 mln to właśnie smartfony. Jak wspomniałem wyżej - do pierwszej piątki jeszcze trochę brakuje. Huawei sprzedał 75 milionów inteligentnych urządzeń, Xiaomi 61 mln, a Lenovo wraz z Motorolą ponad 60 milionów. Jednak LG ma pełne prawo do bycia zadowolonym - z danych wynika, iż sprzedaż ich urządzeń w Ameryce Północnej wzrosła o 78% w czwartym kwartale 2014 roku.

Ze słów LG wynika, iż rok 2015 będzie dla firmy okresem przełomowym. Na rynku cały czas kreują się zupełnie nowe siły, a wśród nich są także chińscy producenci, którzy nieco szturmem weszli do sprzedaży inteligentnych telefonów. W obliczu tego LG "koncentruje się na umacnianiu siły marki, a swoje działania chce uczynić bardziej efektywnymi i skierować je do kluczowych rynków".

W ogólnym rozrachunku, LG wraz z artykułami RTV, AGD, urządzeniami klimatyzacyjnymi i rozwiązaniami energooszczędnymi zanotował skonsolidowane przychody w wysokości 55,91 miliarda dolarów, natomiast zysk netto wyniósł 474 milionów dolarów za cały poprzedni rok - to zaś wskazuje na wzrost aż o 125% w stosunku do 2013 roku. Jeśli tylko LG wytrzyma ofensywę chińskich, w dalszym ciągu umacniających się marek, być może producent wskoczy niedługo do pierwszej piątki najlepszych producentów smartfonów. Takie urządzenia jak G-Flex 2, LG G3 pokazują, że firma ma naprawdę wielki potencjał, który teraz wypadałoby tylko przełożyć na jak najlepsze wyniki.

Grafika: własne

Źródło: LG

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

LGg flex 2