Startups

Weblisko.com - wszystko o twoim mieście.

Grzegorz Marczak
Weblisko.com - wszystko o twoim mieście.
3

Weblisko.com to nowo powstający Polski startup. Będzie to serwis społecznościowy skupiony wokół miejsc. Serwis będzie umożliwiał tworzenie portali dla społeczności związanych z miastami polskimi (ale i nie tylko). Jednym słowem będzie to bezpośrednia konkurencja dla serwisów takich jak wrocek.pl czy...

Weblisko.com to nowo powstający Polski startup. Będzie to serwis społecznościowy skupiony wokół miejsc. Serwis będzie umożliwiał tworzenie portali dla społeczności związanych z miastami polskimi (ale i nie tylko). Jednym słowem będzie to bezpośrednia konkurencja dla serwisów takich jak wrocek.pl czy zicherka.pl itp.

W weblisko.com znajdziemy pełny zestaw elementów w jakie wyposażony jest każdy duży serwis społecznościowy czyli grupy, blogi, wewnętrzną pocztę, fora dyskusyjne, galerie z filmami i zdjęciami, muzykę itp.


Weblisko

W serwisie ma też powstać Liga najaktywniejszych miast obejmująca na początek najaktywniejsze miasta w Polsce oraz największe skupiska polskiej Polonii na świecie (Londyn, Dublin, Chicago, New York). Co ciekawe serwis będzie posiadał własny system wewnętrznej reklamy kontekstowej dzięki czemu każdy użytkownik będzie mógł zarabiać pieniądze.

Co będzie odróżniać weblisko.com od typowych serwisów społecznościowych opisują autorzy w swojej notce prasowe

Uruchomienie serwisu zaplanowane jest na 1 październik tego roku, pierwsze testy z udziałem osób postronnych mają rozpocząć się na początku września.


Profil aktywności

Przyznam szczerze, że rozmach i zakres funkcjonalności serwisu (przynajmniej ten opisywany przed startem) robi wrażenie. Widać również, że autorzy serwisu mają aspirację na wyjście z swoim dziełem poza obszary RP.


Wydarzenia


Szeroka gama funkcjonalności i duża ilość nowości nie zapewnią jednak popularności serwisowi jeśli nie uda mu się stworzyć odpowiedniego klimatu. Czy weblisko.com odniesie sukces i spełni oczekiwania użytkowników zobaczymy już niebawem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu