Startups

Pino.pl atakuje Wykop czyli powstaje Spis.pl

Grzegorz Marczak
8

Pino zawsze miało chrapkę na serwis podobny do wykopu, no i wreszcie albo znaleźli chętnych do zrobienia wykopopodobnego serwisu lub zrobili go sami. Tak oto powstał spis.pl czyli wykop2 (a może wykop22). Spis nie posiada żadnych nowych funkcjonalności i wszystko co ma to raczej standard. Możem...


Pino zawsze miało chrapkę na serwis podobny do wykopu, no i wreszcie albo znaleźli chętnych do zrobienia wykopopodobnego serwisu lub zrobili go sami.

Tak oto powstał spis.pl czyli wykop2 (a może wykop22). Spis nie posiada żadnych nowych funkcjonalności i wszystko co ma to raczej standard. Możemy więc dodawać nowe linki do ciekawych artykułów, głosować komentować itp. Właściwie serwis nie różni się niczym od wykopu.


Spis.pl od Pino.pl


Wykonanie spis.pl pozostawia jednak wiele do życzenia, począwszy od nieco drażniących kolorów, poprzez nieco niechlujnie wykonane przycisk do głosowania itp.

Na co liczy pino tworząc kolejną kopię wykopu ?- czy naprawdę te kilka milionów duszyczek z prv.pl będzie zainteresowane dodawaniem nowych wiadomości do nowego serwisu skoro jest już wykop i gwar (i wiele innych).

Wydaje mi się, że nawet jeśli początkowo będzie spory ruch na spis.pl to z czasem bez społeczności (takiej jak ma wykop) z utrzymaniem ruchu będą spore problemy.

Oczywiście moje proroctwo może się nie sprawdzić - Pino ma zasoby i kapitał na to aby serwis taki dobrze rozreklamować i napełnić dużą ilością wiadomości.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu