Polska

T-Mobile Warsaw Games Week 2016 zapowiada się świetnie. Fajnie, że impreza rozwija się i rośnie

Paweł Winiarski
T-Mobile Warsaw Games Week 2016 zapowiada się świetnie. Fajnie, że impreza rozwija się i rośnie
5

Przed pierwszym Warsaw Games Week nie wiedziałem czego się po imprezie spodziewać. Huczne zapowiedzi, wiele obietnic i konieczność konkurowania z innymi, dużymi i zakorzenionymi już w świadomości polskiej graczy wydarzeniami growymi. Celowano w niemiecki Gamescom - odważnie. Udało się? Moim zdaniem tak, a tegoroczna edycja zapowiada się jeszcze lepiej.

Poszedłem, zobaczyłem, bardzo mi się podobało. Ba, zaraz potem odwiedziłem Paris Games Week i porównałem francuską imprezę do polskiego eventu - moim zdaniem warszawskie wydarzenie wypadło lepiej. Bardzo fajnie, że zdecydowano się na kolejną odsłonę, po zapoznaniu się z tegorocznym planem, spodziewam się jeszcze lepszego Warsaw Games Week.

A w zasadzie T-Mobile Warsaw Games Week, impreza zyskała bowiem dużego sponsora w postaci telekomu. Ciekawe, że T-Mobile zaangażował się w tak dużą imprezę poświęconą grom - ale to dobrze, większy budżet oznacza więcej atrakcji dla odwiedzających i większe nagłośnienie imprezy w mediach, a przecież o to w takich eventach chodzi.

Kto się wystawi?

Sony Interactive Entertainment Polska, Microsoft, Ubisoft, Cenega. Na imprezie pojawią się również CD PROJEKT RED, CI Games, Megabajt, Lionbridge, CDP.pl, Activision, Jujubee, Red Bull, epay Polska, Ingaco – G-BOB, Galeria Plakatu, APN Promise, AimControllers, BadPixel, IMGN.PRO, Blondynki też Grają oraz Alstor i inni. Swoje strefy mają też mieć największe portale o grach w Polsce - Gry-Online.pl i Polygamia. Głównym partnerem handlowym zostały natomiast sieci Media Markt i Saturn.

Co pokażą?

Cenega na swoich ponad 1000 m2 ma zaprezentować grywalną wersję Tekkena 7 - w tym turniej profesjonalistów. Będzie Resident Evil VII: Biohazard na PlayStation VR, pogramy też w Sniper Elite 4 oraz Final Fantasy XV. Super - w końcu to przedpremierowe wersje, będziemy więc mogli ocenić, czy warto wydać na nie pieniądze. Zagramy ponadto w Mafię III, Hitmana, Rise of he Tomb Raider, Warhammer 40 000: Dawn of War III i Sid Meier’s Civilization VI. Miłośnicy sportowych produkcji sprawdzą natomiast NBA 2K27 i WWE 2K17. U Cenegi znajdziemy również Strefę Junior i strefę LEGO Video Games. Po raz pierwszy w Polsce zagramy natomiast w LEGO Worlds.

Sony zaopatrzyło się w 1200 m2. Jak nietrudno się domyślić, najbardziej promowane będzie PSVR, które pierwszego dnia imprezy będzie mieć swoją rynkową premierę. Mamy zastać blisko 50 stanowisk z goglami, zobaczymy też w akcji PS4 Pro, które trafi do sprzedaży 10 listopada. Pojawi się również scena e-sportowa, na której codziennie przeprowadzane będą turnieje, w piątek natomiast odbędzie się oficjalny turniej Pro Evolution Soccer 2017 - eliminacje do Mistrzostw Polski, w sobotę zaś Finał Polski turnieju Call of Duty World League. W niedzielę zobaczymy Wielki finał Turnieju Polskiej Ligi PlayStation Plus w Uncharted 4.

WGW będzie tez okazją do zapoznania się - pierwszy raz w Polsce - z Horizon Zero Dawn i GT Sport. 200 m2 wydzielono dla strefy Call of Duty, gdzie pogramy w tryb wieloosobowy Infinite Warfare.

Ubisoft też nie zamierza się patyczkować jeśli chodzi o rozmiar stoiska. Na 1000 m2 zamierza pokazać Watch Dogs 2, South Park Fracture But Whole (wraz Nosulus Rift), For Honor, Ghost Recon Wildlands, Just Dance 2017 i Steep. Swój dedykowany obszar dostanie VR, gdzie zobaczymy w akcji Eagle Flight i Star Trek Bridge Crew. Mamy dostać ponad 100 stanowisk z grami oraz zbudowaną na potrzeby WGW scenę, na której rozegra się turniej taneczny.

Microsoft to ponad 1000 m2, 200 stanowisk do gry, w tym te z konsolami Xbox One S. Pogramy również na PC-tach z Windows 10, na których zostaną zainstalowane grywalne wersje najnowszych tytułów na wyłączność. Będą też Gears of War 4, Forza Horizon 3 (specjalna strefa motoryzacyjna ze stanowiskami - kierownice itd), FIFA 17, Minecraft, Battlefield 1 i Dead Rising 4. Młodsi gracze będą mogli pobawić się przy kontrolerze Kinect, pograją w Dance Central Spotlight i Kinect Sports Rivals.

No dobrze, napisałem już co zobaczymy, ale nie napisał gdzie i kiedy. W tym roku Warsaw Games Week potrwa 4 dni:

Czwartek: 14:00 – 20:00 (dla osób z biletem „Early Access” 10:00 – 20:00)
Piątek: 9:00 – 19:00
Sobota: 9:00 – 19:00
Niedziela: 9:00 – 17:00

Impreza ponownie odbędzie się w hali Expo XXI Warszawa, przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Cena biletów Early Access to 100 zł (ilość ograniczona), jednorazowe bilety zaczynają się natomiast od 35 zł. Mają pojawić się również bilety rodzinne i grupowe. W przedsprzedaży kupicie je tu.

Na koniec warto dodać, żę patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Prezydent m. st. Warszawy, impreza może też pochwalić się dużymi patronami medialnymi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

targi gier