Świat

W USA rozdają Bitcoiny!

Karol Kopańko
W USA rozdają Bitcoiny!
35

Kiedy Bitcoin stanie się powszechnie obowiązującą walutą (zwróćcie uwagę, że nie piszę „czy”)? Wtedy, kiedy zagości on w świadomości społeczeństwa nie tylko w połączeniu z upadkiem Mt. Gox, „szalejącym kursem”, czy „bańką”. Cóż, takie tematy sprzedają się w mediach najlepiej, ale naszym zadaniem jes...

Kiedy Bitcoin stanie się powszechnie obowiązującą walutą (zwróćcie uwagę, że nie piszę „czy”)? Wtedy, kiedy zagości on w świadomości społeczeństwa nie tylko w połączeniu z upadkiem Mt. Gox, „szalejącym kursem”, czy „bańką”. Cóż, takie tematy sprzedają się w mediach najlepiej, ale naszym zadaniem jest przecież edukacja. A o to świetnie dbają studenci MIT!

MIT to uczelnia nie byle jaka, bo jedna z najlepszych na świecie o niespotykanym nigdzie indziej nasyceniu pracownikami naukowymi. Stosunek ich liczby do doktorantów czy studentów to niemal 1:1!

Tym razem to jednak studenci wyszli z uczelnianych murów ze świetną inicjatywą – będą rozdawali innym żakom Bitcoiny. Każdemu o wartości $100!

Jest część projektu, która ma za zadanie sprawdzić jak na posługiwanie się Bitcoinem zareaguje społeczeństwo. A sam projekt jest bardzo szeroko zakrojony - równowartość $100 zostanie przekazana każdemu z 4528 studentów. System zostanie dopełniony obecnością okolicznych sprzedawców, którym organizatorzy założą portfele i wyposażą w niezbędne oprogramowanie. Eksperyment stworzy mini-społeczeństwo, które niemal z dnia na dzień będzie mogło pożegnać się z dolarami na rzecz kryptowalut.

Skąd jednak wzięły się na to wszystko pieniądze? Jeremy Rubin i Dan Elitzer, którzy stoją za całą inicjatywą zebrali je po prostu wśród bitcoinowej społeczności i absolwentów MITu.

Sam kiedy się o tym dowiedziałem, pomyślałem, że coś takiego możnaby zorganizować także u nas. Załóżmy, że jako student SGH, robiłbym to ja i nie miałbym problemów z funduszami. Wtedy zaangażowałbym określoną liczbę studentów (jest kasa, znajdą się i chętni), a także dogadał z kilkoma restauracjami/pubami wokół Pola Mokotowskiego, aby przyjmowali oni BTC jako zapłatę. Co sądzicie o takim pomyśle?

Nie jest on na pewno odcięty od rzeczywistości, bo i już niedługo na SGH każdy będzie mógł zobaczyć jak działa pierwszy w naszym kraju bankomat na Bitcoiny. Pokazany on zostanie podczas debaty 6 maja o 13.30 w TYM miejscu. A sama debata dotyczyła będzie przyszłości i użyteczności kryptowalut.

Foto

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

USAMITbitcoinSGH