Płatności i bankowość

W końcu! - tymczasowa blokada kart w aplikacji mobilnej Banku Millennium

Grzegorz Ułan
W końcu! - tymczasowa blokada kart w aplikacji mobilnej Banku Millennium
9

Dobra wiadomość dla klientów Banku Millennium, którzy doczekali się w końcu długo wyczekiwanej i przydatnej funkcji, w postaci tymczasowej blokady kart w aplikacji mobilnej tego banku.

Czasowa blokada kart to razem z mobilną autoryzacją przelewów (ta pojawiła się w aplikacji mobilnej Banku Millennium na początku stycznia tego roku) jedna z najbardziej przydatnych funkcji w aplikacji mobilnej banku. Czasem się zdarza zapodziać po prostu kartę w domu czy w pracy i na czas jej poszukiwań wystarczy ją czasowo zablokować, bez konieczności ostatecznej blokady, skutkującej zamówieniem i oczekiwaniem na nową kartę.

W ramach usługi klient może zablokować każdy rodzaj karty: debetową, kredytową, przedpłaconą, w tym karty główne i dodatkowe. Tymczasowa blokada karty dotyczy wszystkich transakcji z użyciem karty. Po włączeniu usługi nie można płacić kartą w sklepach i innych punktach usługowych, korzystać z płatności zbliżeniowych telefonem kartą wirtualną, płacić za zakupy w internecie przez podanie danych karty (numeru, daty ważności, kodu CVV/CVC), nie można też wpłacać i wypłacać pieniędzy z bankomatu i wpłatomatu przy jej użyciu. Aby skorzystać z usługi, wystarczy zalogować się do aplikacji, z ekranu głównego wybrać kartę i potwierdzić blokadę jednym kliknięciem.

Przydaje się też w określonych sytuacjach, kiedy zostawiamy nasz portfel w szatni, czy to na siłowni czy na basenie, w takich sytuacjach możemy dowolną ilość razy blokować i odblokowywać swoją kartę z poziomu aplikacji mobilnej.

Funkcja ta już została udostępniona, sprawdźcie swoją wersję aplikacji mobilnej, powinien być przy niej numerek 4.32. Sprawdzałem w App Store już jest udostępniona ta wersja, w Google Play natomiast jest jeszcze wersja 4.31, ale być może tylko u mnie i nowa wersja rozchodzi się już powoli po użytkownikach.

Źródło: Millennium Bank.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu