43

VLC z obsługą Chromecasta już działa!

Chromecast to niesamowicie wygodne narzędzie do wyświetlania filmów na naszych telewizorach. Aktywnie korzystam z niego przy odtwarzaniu filmów i seriali z Netfliksa czy HBO GO, jednak czasem chcielibyśmy odtworzyć jakiś film z komputera, by zobaczyć go w większym gronie na telewizorze. Teraz z pomocą przychodzi nam ku temu VLC, chyba najpopularniejszy odtwarzacz wideo na komputerach.

Wszystko czego potrzebujemy do tego, to rzecz jasna Chromecast i najnowsza kompilacja VLC, pobierzecie ją pod tymi linkami – dla Windowsa 64-bit i Windowsa 32-bit. Po jego zainstalowaniu podłączamy Chromecasta do telewizora, a po pełnym jego odpaleniu na ekranie, uruchamiamy VLC i przechodzimy do menu Obraz–>Renderer i klikamy Scan.

Menu zniknie, ale po powrocie w to samo miejsce wyświetli się nam nasz Chromecast, po jego wybraniu mamy już sparowane VLC z telewizorem. Teraz wybieramy już tylko z komputera lub z sieci plik wideo do odtwarzania, a po chwili potrzebnej na załadowanie go do Chromecasta odtwarza się już nam na telewizorze. Przy odtwarzaniu wideo z sieci może pojawić się nam jeszcze prośba o zaakceptowanie certyfikatu z naszym lokalnym IP, po jego zaakceptowaniu odtwarzanie powinno się od razu uruchomić.

Do demonstracji skorzystałem z plików wideo (1920×1080) dostępnych na Videvo. Jakość idealnie odzwierciedla to, co widać na desktopie, czasem jednak obraz się zacinał, ale to dopiero testy, dlatego też nowa opcja nie pojawiła się jeszcze w oficjalnym kanale. Niemniej jest dobrze, jak dopracują będzie to dobrym narzędziem do strumieniowania wideo z komputerów na TV, bez konieczności podłączania kabli.

Źródło: MakeUseOf.