Wideo

Kiedyś będę miał takiego robota. Nie wiem tylko po co

PW
Paweł Winiarski
19

Toyota (a dokładnie Partner Robot Division) pokazała robota T-HR3. Potrafi on wręcz idealnie odwzorować ruchy człowieka, który nim steruje. Z jednej strony imponujące, z drugiej trochę...przerażające jak realnie się to prezentuje.

Niby firma motoryzacyjna, a już od jakiegoś czasu ostro działa w robotyce.  to trzecia generacja humanoidalnych robotów firmy - na szczególną uwagę zasługuje system przenoszenia ruchów "kierującego" na urządzenie. Robot kopiuje ruchy praktycznie idealnie, zachowując ich niesamowitą płynność. Ba, użytkownik widzi dokładnie to, co robot - tu zastosowano gogle wirtualnej rzeczywistości HTC Vive.

Używalibyście takiego sprzętu gdyby trafił do normalnej sprzedaży? A może kiedyś trafi i faktycznie będzie nam pomagał w codzienności? Zastanawiam się jednak w jaki sposób, bo choć zapłaciłbym wiele by móc usiąść w takim kokpicie i móc posterować T-HR3, to nie do końca wiem do czego bym go używał. Nie wyręczy mnie w niczym, małpuje jedynie moje ruchy. Z drugiej strony...wojsko i zastąpienie prawdziwych żołnierzy? Brzmi całkiem realnie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu