Media

3 mld pobrań VLC. Nadchodzi wsparcie dla AirPlay i… więcej!

Kamil Świtalski
5

VLC świętuje trzy miliardy pobrań i zapowiada nowe funkcje. Będzie się działo, firma nie planuje zostać w tyle.

VLC od wielu lat jest jednym z ulubieńców publiczności, jeżeli chodzi o aplikacje do oglądania filmów. I mimo że w pewnym momencie aplikacja zaczęła przypominać multimedialny kombajn którego opcje potrafią przytłoczyć, jego twórcy dbają o to, aby każdy znalazł tam funkcje które go interesują. I w związku z zapowiedzią wsparcia AirPlay na całym zestawie TV (zobacz: Apple prezentuje listę telewizorów wspierających AirPlay), ekipa odpowiedzialna za Videolan pochwaliła się że pracują nad funkcją, która pozwoli zrobić z tego użytek.

Zobacz też: iTunes na telewizorach Samsunga! Z takimi partnerami mogą nie mieć konkurencji na polskim rynku

VLC już wkrótce ze wsparciem AirPlay

W rozmowie z redakcją Variety na targach CES w Las Vegas, zdolna ekipa pochwaliła się przede wszystkim tym, że już na dniach uda im się przebić magiczną barierę 3 miliardów pobrań. "Dzień zero" ustalony został na dzisiejsze popołudnie — to solidna okazja do świętowania i szepnięcia kilku słów na temat planów na przyszłość. A najbliższą nowością która zmierza do VLC jest wsparcie Airplay — już na dniach będzie można streamować za jego pośrednictwem bezpośrednio z aplikacji! Prawdopodobnie dla wielu ta wiadomość okaże się idealnym uzupełnieniem wieści o tym, że AirPlay niebawem dostępny będzie dla znacznie szerszego grona odbiorców. Raczej nie ma tu mowy o przypadku ;-). Nie poznaliśmy jeszcze dokładnej daty premiery — ale szepnęli, że powinna pojawić się w przeciągu najbliższego miesiąca.

Fajnie widzieć, że VLC nieustannie się rozwija — i nigdy nie zapomina o nowościach. Na CES firma pokazała też nowości w kwestii wsparcia dla VR — technologia pozwoli przekształcić "zwykłe" filmy 2D w widowiska, które będzie można oglądać za pośrednictwem gogli VR. Videolan pracuje nad tym, by większość gogli VR wspierała natywni tego typu materiały przez ich aplikację. Ostatnią z dużych nowości jest budowanie biblioteki — wkrótce VLC mieć rozwiązania, w ramach których wszystko da się wygodnie uporządkować i... ułatwić migrację m.in. z iTunes.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: