Świat

Vimeo Plus, czyli konto profesjonalne

Aleksandra Biolik
Vimeo Plus, czyli konto profesjonalne
3

Vimeo, serwis hostingowy dla filmów wideo wprowadził w końcu płatne konta profesjonalne, tzw. Vimeo Plus. Piszę "w końcu", gdyż twórcy Vimeo, na swoim blogu twierdzą, że od lat użytkownicy oczekiwali takiej funkcji. Jeśli to prawda, to pewnie w niedalekiej przyszłości zobaczymy całą rzeszę użytkowni...

Vimeo, serwis hostingowy dla filmów wideo wprowadził w końcu płatne konta profesjonalne, tzw. Vimeo Plus. Piszę "w końcu", gdyż twórcy Vimeo, na swoim blogu twierdzą, że od lat użytkownicy oczekiwali takiej funkcji. Jeśli to prawda, to pewnie w niedalekiej przyszłości zobaczymy całą rzeszę użytkowników oznaczonych znaczkiem "plus". Oznaczać to będzie, że Vimeo dostarczy nam  jeszcze lepszej jakości usługi, skoro do tej pory robili to świetnie, a nieodpłatnie.

Konto profesjonalne będzie kosztować rocznie $59,95. I tu mam pewien problem. Nie wiem czy to wysoka cena, czy raczej okazyjna. Konto profesjonalne na Flickr to $24,95 rocznie, ale zdjęcia zajmują dużo mniej miejsca, a i wideo są ograniczone co do długości. Jeśli znacie jakieś inne ceny tego typu usług to proszę o informację w komentarzach.

Za te niecałe 60 dolców otrzymujemy zwiększony limit uploadów (2GB na tydzień zamiast 500 MB), brak banerów z reklamami, nielimitowane uploady filmów jakości HD, nielimitowaną ilość kanałow, grup i albumów i wiele innych funkcji.

Korzyści z konta Plus staną się bardziej widoczne, jeśli poznamy wprowadzone przez Vimeo ograniczenia dla kont podstawowych. A są to m.in. możliwość wgrania tylko 1 filmu HD na tydzień, ograniczenie grup, kanałów i albumów do odpowiednio 1,1,3. Aczkolwiek, jeśli przedtem utworzyliśmy więcej kanałów i albumów możemy je zatrzymać.

Podsumowując, konto Vimeo Plus ma szansę odnieść sukces. Jeśli cena $60 jest rzeczywiście sensowna to pewnie główni użytkownicy Vimeo zdecydują się na wykupienie abonamentu. W końcu na Vimeo oglądamy wideo bardzo dobrej jakości i rzadko kiedy nieoryginalne. Jeśli użytkownicy podchodzą do tego tak poważnie, dlaczego nie mieliby kupić Vimeo Plus.


Introducing Vimeo Plus! from Vimeo Staff on Vimeo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YouTubeVimeofilmy video