Felietony

Video na żywo z konferencji Apple tylko dla makowców

Grzegorz Marczak
Video na żywo z konferencji Apple tylko dla makowców
11

Apple zrobiło coś co zaskoczyło wszystkich. Będzie streamować online przebieg konferencji podczas której prawdopodobnie zostaną pokazane nowe iPody, krążą też plotki o iTunes w chmurze (raczej mało prawdopodobne) itp. Wszystkiego dowiemy się już niedługo dlatego spekulowanie na kilka godzin przed ko...

Apple zrobiło coś co zaskoczyło wszystkich. Będzie streamować online przebieg konferencji podczas której prawdopodobnie zostaną pokazane nowe iPody, krążą też plotki o iTunes w chmurze (raczej mało prawdopodobne) itp. Wszystkiego dowiemy się już niedługo dlatego spekulowanie na kilka godzin przed konferencją nie ma żadnego sensu.

Niestety Apple po raz kolejny pokazuje, że bawi się w najlepsze podgrzewając atmosferę między użytkownikami komputerów Apple a resztą. Transmisja z konferencji będzie bowiem dostępna tylko dla posiadaczy komputerów Mac z przeglądarką Safari:

Apple® will broadcast its September 1 event online using Apple’s industry-leading HTTP Live Streaming, which is based on open standards. Viewing requires either a Mac® running Safari® on Mac OS® X version 10.6 Snow Leopard®, an iPhone® or iPod touch® running iOS 3.0 or higher, or an iPad™. The live broadcast will begin at 10:00 a.m. PDT on September 1, 2010 at www.apple.com.

Są oczywiście sposoby na to żeby podejrzeć tę transmisję na innym zestawie oprogramowania ale umówmy się, że 90% ludzi nie będzie miało ani pojęcia ani ochoty na odkrywanie jak to zrobić. Oczywiście Apple może robić co chce - to ich konferencja i ich produkty i ich piaskownica.

Trudno mi jednak wyobrazić sobie, że w czasach gdzie słowo "share" stało się hasłem przewodnim w internecie ktoś będzie transmitował live cokolwiek w sieci ograniczając jednocześnie odbiór materiału (umówmy się, że Safari raczej do liderów rynku przeglądarek nie należy) poprzez narzucone ograniczenia techniczne.

Wracając do samego tematu konferencji. Bardzo ciekawy jestem jak Apple poprowadzi dalej produkt nazywany iPodem. Czy nadal chcą go tak dynamicznie rozwijać czy też zrobią wszystko aby jak najdłużej utrzymać ten produkt bez znacznych spadków ale nie inwestując jednocześnie w niego większych pieniędzy?

Odpowiedzi na te i inne pytanie będziecie mogli usłyszeć poprzez stronę apple.com (jest mały baner reklamujący transmisję) ok godziny 19.00 naszego czasu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Appleipod