8

Video diggi i sieci bez sieci.

Zaczęło się chyba od videosift (video top list) ale kto to będzie pamiętał. Teraz mamy jeszcze video.tagspot.pl (video coś tam..), musicdoob.com (video klipy). I pewnie liczba tym podobnych serwisów będzie przyrastać ponieważ coraz więcej osób odkrywa darmowy system na którym można takie strony budować czyli meneame. Czy to źle, że powstają takie serwis? – moim […]

Zaczęło się chyba od videosift (video top list) ale kto to będzie pamiętał. Teraz mamy jeszcze video.tagspot.pl (video coś tam..), musicdoob.com (video klipy). I pewnie liczba tym podobnych serwisów będzie przyrastać ponieważ coraz więcej osób odkrywa darmowy system na którym można takie strony budować czyli meneame.

Czy to źle, że powstają takie serwis? – moim zdaniem nie, zawsze opisując coś staram się ocenić pomysł a dopiero na samym końcu rozwiązanie.

Oceniając pomysł – moim zdaniem wariacji wykorzystania systemy digga w Polsce i tak jest o wiele mniej niż na świecie. Inna sprawa to jak się ten mechanizm wykorzystuje. Są udane i ciekawy próby wykorzystania diggowego stylu do różnych innych rzeczy jak np. videosift.pl – są też próby robienia digg-ów tematycznych jak nasz rodzimy PR-owski (któremu chyba niedługo trzeba będzie wystawić nagrobek).

Teraz z innej beczki – serwisy społecznościowe sieciowe tak nazywam wszystkie goldenline , ogniwa i inne biznes.net –y.

Coraz bardziej tracę wiarę, że tego typu serwisy są potrzebne. Dlaczego jestem takim wiarołomcą ? – ano dlatego iż nie dają one wartości dodanej użytkownikowi.

Mam konto na linkedin i dostałem już 2 oferty ciekawej pracy (niestety nie skorzystałem) czy po rodzimych serwisach, które likują całe bazy danych z ogłoszeniami o pracę mogę się czegoś spodziewać takich ofert ?.

Oczywiście nie każdy taki serwis jest po to aby dostarczać mi ogłoszenia o pracę, ale w takim razie co one mogą mi dostarczyć – kontakty?. Kontakty mogę nawiązać pisząc do kogoś maila z pytaniem i nie potrzebuję do tego żadnego serwisu.

Więc co jeszcze ? – fora i grupy do dyskusji na wybrane tematy? – może dla kogoś kto nie korzysta z Internetu na co dzień jest to jakaś zaleta.

A może coś przegapiłem ? – bardzo chciałbym aby autorzy uświadomili mi iż pomijam jakieś bezcenne funkcje tychże serwisów. Obawiam się jednak, że tak nie będzie.

Jak podsumowanie wywodu o sieciowych serwisach społecznościowych dodam iż zgadzam się w zupełności z notką na blogu netto.blox.pl

To jak to będzie z tym naszym polskim web 2.0 ?

Idziemy w dobrą stronę ? – myślę, że tak (nie znaczy to że im więcej tym lepiej tylko im więcej tym większa szansa na pojawienie się rodzynka).

Są nadzieje ? – jeśli powstanie więcej takich pomysłów jak 28dni.pl, bubbler.pl czy webankieta.pl to myślę, że możemy patrzeć w przyszłość z podniesioną głową.

Czy dojdziemy? – wielu na pewno nie dojdzie.