Mobile

Używacie żółtych karteczek? Sticky Notes w nowej wersji na Windows oraz iOS-a i Androida!

Konrad Kozłowski
Używacie żółtych karteczek? Sticky Notes w nowej wersji na Windows oraz iOS-a i Androida!
12

Kiedy po raz pierwszy mieliście styczność z samoprzylepnymi karteczkami? Żółtymi karteczkami? O aplikację Sticky Notes mi chodzi. Tę, którą pamiętam jeszcze z Windows Vista, a która dopiero w Windows 10 stanie się pełnoprawnym notatnikiem.

Gdy otworzyłem tę aplikację dzisiejszego popołudnia, odkryłem, że zapisałem tam swego czasu kilka notatek. Co więcej, ułożyłem ja konkretny sposób i przez kilka dni służyły mi jako główne narzędzie do zarządzania zadaniami i szybkiego notowania potrzebnych rzeczy. Szybko jednak okazało się, że Sticky Notes nie zdadzą egzaminu - przyczyną jest oczywiście brak synchronizacji zawartości notatek z jakimkolwiek innym urządzeniem. Po odejściu od komputera wszystkie zapiski pozostawały tam, gdzie były, co nie miało większego sensu.

Co nowego w Sticky Notes 3.0?

Najnowsze doniesienia wskazują, że Microsoft bardzo poważnie traktuje nadchodzące uaktualnienie dla aplikacji oznaczone numerkiem 3.0. Niedługo wszystkie nowości będą dostępne dla użytkowników programu Windows Insider w trybie "Skip ahead". Wśród zmian pojawia się nowy, ciemny motyw, pasek z funkcjami formatowania treści, nowe animacje, poprawiona wydajność, a także obsługa. Ale to nie te wieści są najważniejsze i na pewno chcieliście usłyszeć o czymś więcej. Żaden problem.

Sticky Notes trafią też na Androida i iOS-a

Jak informuje nas Thurrot.com (źródło obrazka powyżej), Microsoft planuje udostępnić mobilne aplikacje Sticky Notes  dla Androida i iOS-a. Jak miałaby wygląda i na co dokładnie pozwalać? Nie znamy dokładniejszych szczegółów, ale cała idea wydaje się zgodna z pomysłem uczynienia Windows 10 jeszcze bardziej uniwersalnym dla posiadaczy smartfonów ze wspomnianymi platformami. Oczywiste jest, że z poziomu aplikacji będziemy mieli dostęp do wszystkich naszych notatek, w których będziemy mogli wprowadzać zmiany, by później zsynchronizowały się z wersją Sticky Notes na komputerze.

Nie znam zbyt wielu oddanych użytkowników Sticky Notes, ale rozumiem, dlaczego niektórzy z nich korzystają - możliwość szybkiego zanotowania czegoś i ułożenia notatek na pulpicie pozwala używać ich niemal w ten sam sposób, jak fizycznych odpowiedników, co dla wielu osób jest bardzo pomocne - tym bardziej, że wspierają już pismo odręczne na ekranach dotykowych.

Według Thurrota, data premiery będzie wyznaczona na okres debiutu aktualizacji Redstone 6 dla Windows 10.

Grafika główna: Microsoft

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu