Netflix

Netflix sam będzie pobierał na Wasze smartfony rekomendowane treści do trybu offline

Grzegorz Ułan
Netflix sam będzie pobierał na Wasze smartfony rekomendowane treści do trybu offline
14

Własnoręczne zapisywanie wybranych filmów czy seriali na Netfliksie do odtwarzania w trybie offline, to bardzo fajna i przydatna funkcja. Okazuje się, że Netflix idzie w niej o krok dalej i sam będzie pobierał za Was interesujące Was treści.

Opcja odtwarzania zapisanych wcześniej filmów czy seriali na Netfliksie przydaje się, gdy chcemy je oglądnąć poza domem na urządzeniach mobilnych. W domu czy w pracy, korzystając z połączenia WiFi możemy pobrać je na urządzenie i oglądać później, bez zużywania transferu danych na smartfonie.

Teraz, początkowo dla użytkowników smartfonów z Androidem, Netflix wprowadza funkcję wstępnego pobierania rekomendowanych filmów czy seriali bez konieczności ich ręcznego aktywowania. Dobierane będą one przez Netfliksa na podstawie historii oglądanych przez nas do tej pory filmów i seriali. Opcja ta oczywiście jest opcjonalna, będziemy mogli ją aktywować po aktualizacji aplikacji na ekranie powitalnym, później możemy ją wyłączyć, jeśli nie będzie spełniała naszych oczekiwań.

Od razu na start wybieramy, ile będziemy chcieli przeznaczyć miejsca na rekomendowane treści do pobrania na nasze urządzenie, dla każdego konta przypisanego do aplikacji z osobna. Wybrane dla nas przez Netfliksa pozycje będą się pobierały wyłącznie w zasięgu sieci WiFi, będziemy mogli je później przejrzeć i usunąć te, które nam nie odpowiadają.

Nasza interakcja z tymi pobranymi pozycjami, na przykład ich usuwanie bez oglądania, ma też uczyć Netfliksa, by w przyszłości kierował się innymi wytycznymi przy ich dobieraniu i pobieraniu na nasze urządzenia.

Funkcja wstępnego pobierania rekomendowanych treści wideo, udostępniona została na całym świecie użytkownikom smartfonów z Androidem. Użytkownicy urządzeń z iOS na pokładzie muszą się uzbroić w cierpliwości, pojawi się na ich urządzeniach po udanych testach w najbliższych miesiącach.

Źródło: Techradar via TechCrunch.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu