Artykuł sponsorowany

Szybkie przelewy zagraniczne? Jest do tego specjalna usługa - rozmawiamy z CEO TransferGo

Redakcja Antyweb
Szybkie przelewy zagraniczne? Jest do tego specjalna usługa - rozmawiamy z CEO TransferGo
7

Założone w 2012 roku TransferGo jest operatorem szybkiej platformy płatniczej w Europie. Firma stara się uprościć transgraniczne usługi finansowe, gwarantuje również, że pieniądze dotrą do odbiorcy nawet w 30 minut.

TransferGo jest chętnie używane przez Polaków przebywających w Wielkiej Brytanii oraz w Niemczech. Mimo zamieszkiwania za granicą, nie zapominają oni o rodzinie, która została w kraju i chętnie wybierają właśnie tę usługę, by przelać im pieniądze. Jak zbadało TransferGo, na przestrzeni trzech lat przy użyciu ich platformy Polacy przesłali w sumie prawie 14 mln funtów – z czego ponad 7,2 mln funtów tylko w zeszłym roku. Jest to o aż 38% więcej niż rok wcześniej.

TransferGo charakteryzuje się kilkoma ciekawymi rozwiązaniami. Jednym z nich jest blockchain. 30 minut nie jest limitem najszybszego przelewu międzynarodowego. Można to zrobić jeszcze szybciej, jeśli przelew zostanie oparty na blockchainie. TransferGo testuje to rozwiązanie, na razie w Indiach, jeśli sprawdzi się, być może trafi ono także do Europy. Blockchain to jeden z najważniejszych tematów w fintechu i warto wykorzystać potencjał tej technologii.

Pay-in, pay-out. Co to takiego? Za tymi słowami kryje się system, który umożliwia szybkie przelewy w ramach usługi TransferGo (nawet 30 minut). Jak to działa? Tradycyjne banki korzystają z systemu SWIFT, na zasadzie sieci. Model ten sięga lat 70-tych ubiegłego wieku. Przelew dosłownie wędruje z jednego konta na inne, a opłaty manipulacyjne i czas realizacji są uzależnione od tego, czy przelewy są wykonywane w ramach jednej sieci czy między sieciami. TransferGo omija granice państw i tradycyjnej sieci. W dużym uproszczeniu local in - local out to sytuacja, w której np. Polak w Wielkiej Brytanii wpłaca środki na brytyjskie konto TransferGo, ale odbiorca w Polsce ma je wypłacane już z polskiego konta TransferGo. Aplikacja przewalutowuje duże sumy w ramach sieci, dlatego jest to korzystniejsze cenowo niż przewalutowywanie pojedynczych przelewów. Usługa ogranicza koszty dla indywidualnych użytkowników oraz pozwala nam zaoszczędzić czas.

TransferGo posiada również system poleceń. Jeżeli ktoś chce nie tylko oszczędzić na przelewie, a jeszcze na nim zarobić, to firma ma dla was niespodziankę! Wystarczy, że zarekomendujesz komuś instalację aplikacji oraz wykorzystacie wygenerowany kod, wówczas otrzymajcie w prezencie 10 euro.

TransferGo to dynamicznie rozwijający się startup, ma już 800 000 klientów w prawie 50 krajach na całym świecie. Sukces TG dostrzegł m.in. Forbes, który umieścił jego założyciela – Litwina Daumantasa Dvilinskasa na liście „30 under 30", czyli zestawieniu najbardziej obiecujących przedsiębiorców przed 30 rokiem życia.

Zapraszamy na wywiad z CEO TransferGo, Daumantasem Dvilinskasem, który wyjaśnia nim między innymi co odróżnia TransferGo od tradycyjnych przelewów. Poznacie zasady local in oraz local out. Dowiecie się też jak serwis podchodzi do kwestii bezpieczeństwa i jakie licencje posiada, jak wykorzystuje potencjał technologii blockchain oraz jaki widzi potencjał w polskim rynku.

Materiał powstał we współpracy z TransferGo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu