Świat

Tracked.com lepszy od Google Finance

GM
Grzegorz Marczak
8

Serwis budowany w ukryciu, który jeszcze przed startem pozyskał 12 milionów dolarów czyli Tracked.com niedawno pokazał światu czym tak naprawdę jest i czy faktycznie będzie to rywal dla serwisów takich jak Yahoo czy Google Finance. Nie wiem czy korzystacie z tego typu serwisów - ja od czasu do cz...

Serwis budowany w ukryciu, który jeszcze przed startem pozyskał 12 milionów dolarów czyli Tracked.com niedawno pokazał światu czym tak naprawdę jest i czy faktycznie będzie to rywal dla serwisów takich jak Yahoo czy Google Finance.

Nie wiem czy korzystacie z tego typu serwisów - ja od czasu do czasu lubię przejrzeć kondycje finansową niektórych spółek internetowych (szczególnie jeśli są jakieś znaczące wydarzenia z ich udziałem). To czego nie ma w Google Finanace i podobnych to poszerzona informacja na temat firm, ich pracowników, ostatnich informacji nie tylko z oficjalnych źródeł itp. Wszystko to znajdziemy w Tracked.com, czyli serwisie który chce być dużą bazą danych na temat firm oraz ludzi w nich pracujących.W moich testach posłużyłem się firmą Apple, która osiąga ostatnio niesamowite (chyba rekordowe) wyniki finansowe. Najświeższe newsy na temat Apple, które znalazł Tracked.com, pochodzą z przed godziny. Dowiedziałem się, że Chief Operating Officer zarabia rocznie ponad 700 tysięcy dolarów, poznałem udziałowców firmy itp.

To jednak nie wszystko oprócz bazy firm Tracked chce być też bazą informacji o ludziach biznesu. W zakładce "people" mamy rankingi osób które zarobiły najwięcej w ubiegłym roku, dostały największe bonusy itp. Dodatkowo każda osoba w rankingu ma własną fiszkę z szczegółowymi informacjami na jej temat.

Nie testowałem jeszcze serwisu po rejestracji konta - już teraz jednak jestem pewien, że będzie to jedno z miejsc które może nie codziennie ale na pewno regularnie będę odwiedzał.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu