Bezpieczeństwo w sieci

TP-Link przedstawia pierwszą kamerę z wbudowanym alarmem

Kamil Świtalski
TP-Link przedstawia pierwszą kamerę z wbudowanym alarmem
9

TP-Link to marka, której raczej nie trzeba wam specjalnie przedstawiać. Produkty chińskiego producenta cieszą się sporą popularnością nad Wisłą. A jego tutejsze portfolio regularnie się rozbudowuje. Teraz dołącza do niego kamera KC200 — pierwsze tego typu urządzenie od TP-Link z wbudowanym alarmem.

TP-Link KC200 — pierwsza zewnętrzna kamera producenta z wbudowanym alarmem

To pierwsze tego typu akcesorium w ofercie producenta. Kamera ma zapewniać skuteczną ochronę niezależnie od pory roku czy warunków atmosferycznych panujących za oknem. Oferuje rejestrowanie obrazu w jakości full HD, a aplikacje mobilne na urządzenia z systemami Android oraz iOS pozwalają podejrzeć obraz z kamery. Za ich pośrednictwem też, w razie wykrycia intruza, zostaną wysłane do administratora powiadomienia, że coś jest nie tak — kiedy wykryty zostanie dźwięk lub ruch, urządzenie automatycznie wyśle powiadomienie typu push oraz wiadomość e-mail. Istnieje możliwość wskazania stref, których powiadomienie na temat ruchu nie obowiązuje — co sprawdzi się szczególnie w sytuacjach, gdy rejestrowany obraz wykracza poza naszą posesję i obejmuje np. drogę.

Jak zapewnia producent — TP-Link KC200 sprawdzi się także jako... wizjer, który podpowie kto kręci się wokół drzwi wejściowych czy furtki. Sprzęt posiada także dwukierunkową transmisję audio, która pozwala na bezproblemową komunikację. Jak już wspomniałem — KC200 oferuje obraz w rozdzielczości full hd, a wykorzystany obiektyw szerokokątny (obejmujący 130 stopni) pozwala na monitorowanie dużego obszaru. Bez problemu skorzystamy tam również z cyfrowego zoomu.

Producent przypomina, że do użytku zewnętrznego konieczny jest dostęp do gniazdka odpornego na warunki atmosferyczne.
Z powodzeniem można wykorzystywać ją zarówno w pomieszczeniach jak i na dworze — obudowa jest wodoodporna i pyłoszczelna (posiada certyfikat IP65). Kamera oferuje także przechowywanie nagrań w chmurze — przez 48 godzin wszystkie materiały dostępne są za darmo. Istnieje także możliwość wykupienia płatnej opcji, która zaoferuje dostęp do starszych nagrań.

Źródło: informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu