10

Jak zamienić każdą powierzchnię w ekran dotykowy?

Na powyżej postawione pytanie odpowiedź jest bardzo prosta. Wystarczy zainteresować się projektem TouchPico, niewielkim urządzeniem, którego twórcy szukają finansowania w serwisie crowdfundingowym Indiegogo. To nie tylko doskonały element wyposażenia każdej szkoły, ale również w domowym zaciszu wiele osób doceni zalety tego rozwiązania. TouchPico to nic innego, jak kieszonkowy projektor, który jednak pozwala na wchodzenie w […]

Na powyżej postawione pytanie odpowiedź jest bardzo prosta. Wystarczy zainteresować się projektem TouchPico, niewielkim urządzeniem, którego twórcy szukają finansowania w serwisie crowdfundingowym Indiegogo. To nie tylko doskonały element wyposażenia każdej szkoły, ale również w domowym zaciszu wiele osób doceni zalety tego rozwiązania.

TouchPico to nic innego, jak kieszonkowy projektor, który jednak pozwala na wchodzenie w interakcje z wyświetlanym obrazem przy pomocy dotyku. TouchPico może i nie zachwyca parametrami technicznymi, bo wyświetla obraz w rozdzielczości 854 x 480 pikseli. Jednak jego twórcy zadbali o moduł Wi-Fi, przy pomocy którego łączy się z innymi urządzeniami. Całość ma dopełniać szereg portów złączy AV/VGA, czy też HDMI. Nie zabrakło również wyjścia audio.

To, co jednak kusi w tym niepozornym projektorze, to fakt, że przy pomocy specjalnego rysika możemy wchodzić w interakcje z wyświetlanym obrazem, który może mieć nawet 80 cali przekątnej. Dodatkowo TouchPico to Android PC, z możliwością zainstalowania dowolnej aplikacji ze sklepu Google Play. Możliwe jest również strumieniowanie obrazu z naszego komputera do projektora. Niby nic niezwykłego, ale możliwości wykorzystania tego urządzenia, którego cena zaczyna się od 330 dolarów, są naprawdę duże.

Oczywiście z jego pomocą możemy zagrać w Angry Birds na ścianie naszego pokoju, czy obejrzeć wieczorem film w plenerze. Jednak moim zdaniem prawdziwy potencjał takiego urządzenia pojawia się w momencie, gdy zastosujemy go w edukacji. Po co używać starej wysłużonej tablicy, kredy i gąbki, skoro w szkolnej klasie można użyć TouchPico? Dodatkowo otwiera to przed nauczycielem wiele ciekawych możliwości, pozwalających na wzbudzenie zainteresowana wśród uczniów oraz zachęcenia do wchodzenia w znacznie częstsze interakcje.touchpico-8

W dodatku to niewielkie, bo mieszczące się w kieszeni spodni, urządzenie, pracujące pod kontrolą systemu Android w wersji 4.0, dotrze do wszystkich chętnych jeszcze w tym roku. Dokładnie rzecz mówiąc już w październiku! W przypadku TouchPico nie mamy do czynienia z super zaawansowanym technicznie projektem, tworzącym nową kategorię produktów, ale przystępna cena i możliwość przemienia każdej powierzchni w dotykowy ekran, spowodowała, że prawie 1800 osób wsparło projekt na 485 tysięcy dolarów. Jak widać znalazło się wielu chętnych do partyjki Angry Birds na ścianie swojej sypialni ;)