Moje przemyślenia

Polska aplikacja ShopMe (Android) do zakupów jednym kciukiem

GM
Grzegorz Marczak
18

Android Market rośnie w siłę dzięki czemu cieszy się coraz większą popularnością wśród polskich developerów. Coraz więcej też powstaje ciekawy aplikacji z aspiracjami. Za jedną z nich można uznać ShopMe! czyli prostą listę zakupów, aplikację którą jak podkreślają autorzy można obsługiwać jednym kciu...

Android Market rośnie w siłę dzięki czemu cieszy się coraz większą popularnością wśród polskich developerów. Coraz więcej też powstaje ciekawy aplikacji z aspiracjami. Za jedną z nich można uznać ShopMe! czyli prostą listę zakupów, aplikację którą jak podkreślają autorzy można obsługiwać jednym kciukiem (co jest wygodne kiedy faktycznie biega się z telefonem w ręku między sklepowymi półkami.

Co jest charakterystycznego w ShopMe? Przede wszystkim wyraźne i dużo ikony i napisy pomagające szybko odnaleźć na liście odpowiednie pozycje. Kupione produkty trafiają do szuflady, którą można otworzyć jednym dotknięciem w celu sprawdzenia czy na pewno wszystko kupiliśmy. Listę zakupów można posortować według kategorii, tak by od razu kupić wszystkie potrzebne rzeczy znajdujące się w danym dziale sklepu.
ShopMe ułatwia także szybkie tworzenie listy zakupów: aplikacja podpowiada produkty przy wpisywaniu dzięki wbudowanemu słownikowi, można stworzyć swoją listę "ulubionych", czyli najczęściej kupowanych produktów, ilość danego produktu łatwo ustawić zmieniając liczbę sztuk (kilogramów, litrów) znakiem + i -.

Osobiście bardzo lubię proste aplikacje z dobrą nawigacją i wygląda na to, że ShopMe właśnie takie jest. Aplikacja w tej chwili jest już do pobrania w Adroid Market za darmo. Oczywiście jak zwykle powstaje pytanie jak dużo ludzi korzysta z tego typu udogodnień przy zakupach i na co można liczyć tworząc taki produkt?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAndroidandroid market