Moje przemyślenia

To się podobno Facebook zdecydował na aplikacje na iPada

GM
Grzegorz Marczak
11

Zuckerberg jeszcze niedawno twierdził, że iPad to nie jest urządzenie mobilne. Wczoraj pojawiły się plotki na temat Facebookowej platformy z aplikacjami webowymi pisanymi w HTML 5 a dziś mamy newsa o tym, że jednak Facebook będzie miał oficjalną aplikację na iPada. Warto wspomnieć, że z aplikacją na...

Zuckerberg jeszcze niedawno twierdził, że iPad to nie jest urządzenie mobilne. Wczoraj pojawiły się plotki na temat Facebookowej platformy z aplikacjami webowymi pisanymi w HTML 5 a dziś mamy newsa o tym, że jednak Facebook będzie miał oficjalną aplikację na iPada. Warto wspomnieć, że z aplikacją na iPhona Facebook był gotowy praktycznie natychmiast gdy tylko został uruchomiony sklep Apple, ale widać FB czekał na spopularyzowanie się iPada zanim zdecydował się na własny produkt na to urządzenie.

Według NYtimes FB produkuje aplikacje na iPada już od roku, przechodziła ona wiele zmian w tym czasie a w nadzór nad jej tworzeniem zaangażował się sam Zuckerberg (pewnie dlatego trwa to tak długo :) ). Według źródła NYtimes aplikacja ma być idealnie dostosowana do iPada a funkcjonalnie ma wykraczać ponad to co mamy teraz dostępne na Facebooku.

Facebook zamierza też wreszcie wprowadzi wersję swojego serwisu www zoptymalizowaną pod iPada. Teraz co prawda da się korzystać z Facebooka przez www na tabletach to jednak niektóre elementy serwisu nie są dopasowane do mniejszych i dotykowych ekranów. Często jest problem z oknami dialogowymi trudnymi do zamknięcia oraz wielkością niektórych przycisków i opcji, które są po prostu za małe.

Ciekawy jestem czy te wszystkie nowe plotki związane z Facebookiem i Apple nie są przypadkiem kontratakiem spowodowanym ogłoszeniem przez Apple "głębokiej integracji" ich najnowszego systemu mobilnego z Twitterem. Nie da się ukryć, że było to pewnego rodzaju policzek jaki Jobs wymierzył Facebookiw z którym podobno Apple nie dogadało się jeśli chodzi o iOS 5.

Faebookowa aplikacja na iPada ma pojawić się w przeciągu kilku tygodni. Tyle wiadomo z plotek, ponieważ oficjalnego potwierdzenie ze strony Facebooka raczej się nie doczekamy. Jedno jest pewne produktu Facebooka z pewnością skutecznie zabije wszelkie do tej pory dobrze rozwijające się aplikacje do obsługi tego serwisu społecznościowego.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleFacebookiPadiOS