Filmy

Ja i mój czerwony balonik uciekamy. To: Rozdział 2. w ostatnim zwiastunie

Weronika Makuch
Ja i mój czerwony balonik uciekamy. To: Rozdział 2. w ostatnim zwiastunie
3

Boicie się klaunów? Świetnie, najwyższa pora się przerazić! Przedstawiamy najnowszy zwiastun filmu To: Rozdział 2.

Nadciąga rozdział drugi, a zarazem ostatni. To jest horrorem nakręconym na podstawie powieści Stephena Kinga o tym samym tytule. W 1990 roku dostaliśmy dwuodcinkowy serial, w 2017 pierwszą z części filmu. Rozdział 2. jest kontynuacją produkcji sprzed dwóch lat. Miejmy nadzieję, że dołączy do pocztu świetnych ekranizacji Mistrza Powieści Grozy.

TO: Rozdział 2. w kinach od 6 września

W pierwszej części filmu śledziliśmy losy dzieciaków z małego miasteczka i uprzykrzającego im życie klauna mordercy - Pennywise'a. Druga część przeniesie nas do roku 1985, czyli 27 lat po wydarzeniach z pierwszego filmu. Dzieciaki są już dorosłe, żyją własnymi życiami, póki sielanki nie przerywa wznowienie serii morderstw. Bohaterowie muszą wrócić do miasteczka, z którego wyjechali i ponownie stawić czoła okrutnemu błaznowi. Klub Frajerów znowu w natarciu! Pennywise bardzo za nimi tęsknił, czego nie omieszka okazać im z całą swoją mocą.

Macie mocne nerwy? Te horrory psychologiczne to sprawdzą

W pierwszym filmie głównymi bohaterami były dzieci, a więc mieliśmy okazję śledzić talenty grupki dziecięcych aktorów. Teraz jednak postaci dorosły. Dzieciaki z pierwszej części przez niecałe dwa lata nie zdążyły postarzeć się o 27 lat, więc zobaczymy całkowicie nową obsadę. Jessica Chastain (Sama przeciw wszystkim, Wróg numer jeden) wystąpi jako Beverly Marsh, Billa Denborougha zagra James McAvoy (Split, Pokuta), w roli Bena Hanscoma zobaczymy Jaya Ryana (Piękna i bestia, Tajemnice Laketop), jako Richie Tozier pojawi się Bill Hader (Barry, Wykolejona), Eddiem Kaspbrakiem będzie James Ransone (Prawo ulicy, Sinister), Mike Hanlon to Isiah Mustafa (Shadowhunters, Szefowie wrogowie), a w Stanleya Urisa wcieli się Andy Bean (Power, Seria Niezgodna: Wierna). Niezmiennie Pennywise'a zagra Bill Skarsgård (Castle Rock, Atomic blonde).  Nie zmieniono również reżysera, Andresa Muschiettiego (Mama), ani scenarzysty, Garego Baubermana (Zakonnica, Annabelle).

Image

Po prawie 90 latach pojawią się następcy Betty Bopp, a to wszystko dzięki Netfliksowi

To został przyjęty bardzo ciepło. Uważam, że był naprawdę udanym filmem. Oby druga część powtórzyła ten sukces lub nawet go przebiła. Lubię i szanuję twórczość Kinga, wiele adaptacji jego powieści mogłabym wliczyć w poczet swoich ulubionych filmów. Ostatnim kingowskim filmem był, niestety, Smętarz dla zwierzaków. Produkcja została odebrana chłodno przez krytyków i lodowato przez widzów. Wierzę, że To: Rozdział 2, z powrotem odczaruje Mistrza Grozy i przywróci dobrą passę jego adaptacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu