Microsoft

To ostatni moment na zachowanie darmowych gigabajtów w OneDrive. Sprawdź jak to zrobić

Jakub Szczęsny
To ostatni moment na zachowanie darmowych gigabajtów w OneDrive. Sprawdź jak to zrobić
30

Kiedy Microsoft oznajmił, że zamierza zmniejszyć dostępne miejsce na darmowych kontach do zaledwie pięciu gigabajtów, w Internecie rozpętała się prawdziwa burza. Użytkownicy nie chcieli zaakceptować decyzji giganta - było to tym bardziej ważne, gdyż wcześniej Microsoft wręcz rozdawał za bezcen dostę...

Kiedy Microsoft oznajmił, że zamierza zmniejszyć dostępne miejsce na darmowych kontach do zaledwie pięciu gigabajtów, w Internecie rozpętała się prawdziwa burza. Użytkownicy nie chcieli zaakceptować decyzji giganta - było to tym bardziej ważne, gdyż wcześniej Microsoft wręcz rozdawał za bezcen dostępne miejsce w tej usłudze.

Krótko po oznajmieniu swoich planów, Microsoft poszedł jednak po rozum do głowy i zdecydował się na złagodzenie swojej polityki odnośnie darmowych kont. Ci, którzy chcą zachować znajdujące się na ich kontach gigabajty, mogą zrobić to za pomocą tego linku. Intencją Microsoftu jest odsianie użytkowników, którzy nie korzystają z OneDrive w ogóle po to, by móc zapewnić odpowiednią jakość usług reszcie użytkowników. Trzeba jednak się spieszyć, bo czas jest do 31 stycznia. Po tym okresie na kontach, gdzie nie zarezerwowano darmowych gigabajtów, wolne miejsce skurczy się do jedynie 5 GB.

Wystarczy, że korzystając z powyższego linku zalogujecie się na swoje konto Microsoft i zarezerwujecie swoje miejsce. Nic więcej nie jest potrzebne. Więcej miejsca w OneDrive z pewnością przyda się posiadaczom urządzeń z Windows Phone / Windows 10 Mobile na pokładzie, które przekazują zdjęcia również do usługi chmurowe, co znacznie ułatwia tworzenie kopii zapasowych. OneDrive jest nieoceniony również na komputerach z Windows 10, gdzie świetnie sobie radzi jako dodatkowy dysk w chmurze, gdzie możemy przechowywać np. ważne dokumenty.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

onedrive