Startups

To niewiarygodne, jak wielkim sukcesem może pochwalić się Slack

Jakub Szczęsny
To niewiarygodne, jak wielkim sukcesem może pochwalić się Slack
7

Ze Slacka aktywnie korzystamy na Antywebie, gdzie jest naszą główną platformą komunikacyjną. Praca z tym narzędziem pozwoliła nam przede wszystkim na uporządkowanie naszych rozmów, projektów oraz dostosowanie tematyki naszych rozważań w oddzielnych "kanałach". Dzięki temu możemy równie dobrze porozm...

Ze Slacka aktywnie korzystamy na Antywebie, gdzie jest naszą główną platformą komunikacyjną. Praca z tym narzędziem pozwoliła nam przede wszystkim na uporządkowanie naszych rozmów, projektów oraz dostosowanie tematyki naszych rozważań w oddzielnych "kanałach". Dzięki temu możemy równie dobrze porozmawiać o sprawach dotyczących redakcji, ale także i pośmiać się w kanale ogólnym. Dostęp do różnorakich wtyczek również jest bardzo ważny w kontekście Slacka.

Tymczasem platforma może pochwalić się kolejnym osiągnięciem. W ciągu roku od otwarcia Slacka, usługa osiągnęła milion użytkowników dziennie. W lutym było to tylko 500 000, z czego 300 000 korzystało z płatnej wersji (również Huffington Post). Roczne przychody Slacka to aż 25 milionów dolarów, a startup jest wyceniany na zawrotne 2,8 miliarda. To niesamowity sukces, biorąc głównie pod uwagę fakt, iż usługa została uruchomiona stosunkowo niedawno, bo rok temu.

Siłą Slacka jest niewątpliwie to, że znacząco ułatwia on komunikację w zorganizowanych zespołach. Zwłaszcza wtedy, gdy trudno jest zebrać członków grupy w jednym miejscu. W związku z ogromnymi zmianami w sposobie wykonywania pracy zbiorowej na przestrzeni ostatnich lat Slack jest strzałem w dziesiątkę - Antyweb jest tego świetnym przykładem. O ile istnieje oficjalne biuro redakcyjne w Warszawie, to część redaktorów, w tym ja pracuje w domu. Dzięki temu pracę w rozsianej po Polsce ekipie redakcyjnej można w prosty sposób ogarnąć.

Jak wspomniałem wyżej - kolejnym argumentem za Slackiem jest mnóstwo możliwości dopięcia do niego innych narzędzi do pracy w grupie. Usługa współpracuje z 900 000 takich "pluginów".

Slacka dla Was opisywałem tutaj - spotkał się on z Waszą ogromną przychylnością. Nie tylko Wy uważacie Slacka za świetne narzędzie, wyniki mówią same za siebie. W związku z dalszymi zmianami w kwestii tego jak pracujemy, usługa będzie zdobywać coraz większą popularność. I z tego oczywiście się cieszymy.

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu