Mobile

To najlepsza mobilna gra bokserska. Recenzja Real Boxing 2 Creed

Paweł Winiarski
6

Real Boxing zapewniło bydgoskiemu Vivid Games miejsce w pierwszej lidze producentów gier mobilnych. Zasłużenie, bawiłem się przy tej grze świetnie - zarówno na tablecie, jak i PlayStation Vita. Firma poszła za ciosem i wypuściła część drugą. Tym razem jednak, jako oficjalny produkt najnowszego filmu...

Real Boxing zapewniło bydgoskiemu Vivid Games miejsce w pierwszej lidze producentów gier mobilnych. Zasłużenie, bawiłem się przy tej grze świetnie - zarówno na tablecie, jak i PlayStation Vita. Firma poszła za ciosem i wypuściła część drugą. Tym razem jednak, jako oficjalny produkt najnowszego filmu z kultowym już Rockym. Udało się zachować wysoki poziom jedynki?

W grze bydgoskiego studia przyjdzie nam się wcielić w Adonisa Johnsona, syna Apollo Creeda, którego na pewno pamiętacie przynajmniej z pierwszej części filmu Rocky. Chłopak mimo zakazów rodziny, chce iść w ślady ojca, ale potrzebuje trenera. Na kogo pada? Na Syl…przepraszam, Rocky’ego Balboę. Tryb kariery mamy więc odhaczony - a jest on o tyle ciekawy, że nawiązuje do kinowej produkcji. Co poza tym?

Dobrze działający multiplayer i ciekawy tryb treningu. Przygotowane specjalne minigry zręcznościowe, w tym ćwiczenia z workami i ćwiczenia na skakance. Zgrabnie wpleciono je do samej gry i muszę przyznać, że lubiłem do nich wracać mimo tego, że przecież na ringu czekało na mnie sporo teoretycznie większych emocji. A tam naprawdę się dzieje.

Real Boxing 2 Creed

Podobnie jak w poprzedniej odsłonie, bezmyślne parcie do przodu i wyprowadzanie ciosów bez planu nie ma tu większego sensu. Szczególnie przy bardziej wymagających przeciwnikach. Dłuższe serie ciosów sprawiają, że nasz bokser zaczyna tracić siły, a co za tym idzie spada jego prędkość i skuteczność. Wymęczyć można też oczywiście przeciwnika, wtedy dobrze wyprowadzone ciosy na pewno dojdą celu. Autorski system sterowania sprawdza się świetnie i bardzo dobrze przekłada gesty naszych palców na wirtualnego sportowca. I co najważniejsze - walka przy użyciu dotykowego ekranu sprawia frajdę. Ba, nawet wylądowanie na deskach to niezła zabawa - opatrzono ją bowiem minigrą. Niezłe wrażenie robi kreator postaci - szczególnie, że na ogół w grach mobilnych nawet jeśli jest, traktuje się go po macoszemu. W przypadku Creed zmieniamy nie tylko budowę ciała, czy fryzurę, ale również kolor oczu bohatera i układ brwi. Za wygrane walki otrzymujemy na przykład nowe buty, spodenki czy tatuaże. Wygrana odzież, poza oczywistą zmianą wyglądu postaci, wpływa również na jej umiejętności.

Vivid Games skorzystało z dobrodziejstw Unreal Engine 4 i trzeba przyznać, że Real Boxing 2 Creed wygląda naprawdę dobrze. Nie dość, że przyłożono się do obiektów i tekstur, to nie pominięto również detali - dla przykładu ciosy wpływają na wygląd przeciwnika. Oprawa wydaje się delikatnie komiksowa, ale kompletnie mi to nie przeszkadzało. Co nie znaczy, że nie znalazłem tu minusów.

Po pierwsze - posiadacze słabszych sprzętów z Androidem nie mają tu czego szukać. Miałem problemy ze znalezieniem urządzenia, na którym gra będzie wyglądać dobrze i działać płynnie. Podejrzewam, że kolejne sprzęty będą na bieżąco dodawane, a i sama gra łatana i usprawniana pod kątem zoptymalizowania kodu. Na dobrą sprawę polecić ją mogę tylko posiadaczom nowszych sprzętów Apple. Tam naprawdę prezentuje się okazale.

https://www.youtube.com/watch?v=hcbexwSaTN8

Nie zostanę też fanem vividowego modelu free2play. Dostajemy wirtualne życia, przez co albo wyciągniemy pieniądze z kieszeni, albo będziemy czekać na możliwość grania (dostajemy 3 wyjścia na ring). Nie jest to kosmicznie uciążliwe, ale włączając grę trzeba liczyć się z tym, że nie uda się pobawić przy dłuższych posiedzeniach. Zdecydowanie bardziej wolałbym klasyczną, nawet wyższą cenę i granie w spokoju. Za prawdziwe pieniądze kupicie też dodatki ułatwiające zabawę. Gra do tego zachęca, ale spokojnie możecie grać bez nich. Choć oczywiście będzie trudniej.

Real Boxing 2 Creed nie jest idealne. Liczyłem na lepszą optymalizację w wersji dla sprzętów z Androidem, wolałbym też klasyczny model dystrybucji zamiast free2play z mikrotransakcjami i koniecznością czekania na możliwość stoczenia kolejnego pojedynku. Ale nowy Real Boxing to najlepsza gra bokserska na urządzeniach mobilnych i co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości. Dobra kontynuacja, którą warto sprawdzić. Jeśli oczywiście posiadacie mocny sprzęt - w przeciwnym wypadku nie uda Wam się doświadczyć tego, co przygotowało bydgoskie studio.

Grę znajdziecie w Google Play i AppStore

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

vivid gamesrecgry