Sony

To już koniec PlayStation Mobile

Paweł Winiarski
To już koniec PlayStation Mobile
3

No i to by było na tyle marki, która miała powiązać PlayStation z graniem na telefonach i tabletach. Sony miało kiedyś pomysł. Posiadając jedną z największych i najważniejszych w dziejach elektronicznej rozrywki markę dotyczącą gier, postanowiło użyć jej w kontekście mobilnych sprzętów - innych n...

No i to by było na tyle marki, która miała powiązać PlayStation z graniem na telefonach i tabletach.

Sony miało kiedyś pomysł. Posiadając jedną z największych i najważniejszych w dziejach elektronicznej rozrywki markę dotyczącą gier, postanowiło użyć jej w kontekście mobilnych sprzętów - innych niż przenośne konsole. Pomysł dobry, bo i gry w posiadaniu PlayStation były dobre. Najpierw wypuszczono telefon Sony Xperia Play. Miałem przyjemność go kiedyś testować i nie byłem przekonany. Nie sprawdzał się zbyt dobrze jako telefon, nie sprawdzał się zbyt dobrze jako konsola. Ale ok, pierwsze koty za płoty.

Generalnie kolejne pomysły Sony też były dobre. Posiadają w swojej ofercie telefony i tablety, dlaczego więc nie opatrzyć ich znaczkiem PlayStation i nie umożliwić grania w starsze gry z konsol Sony? Fajny pomysł jednak nie zawsze daje radę w konfrontacji z rzeczywistości i właśnie jesteśmy świadkami tego, co od dawna powtarzam. Na telefonach i tabletach nie ma miejsca na duże marki znane z dużych konsol. Ludzie chcą proste, tanie (lub darmowe) produkcje, które pozwolą przeżyć siedząc w korku w komunikacji miejskiej lub czekając w kolejce do lekarza.

Sony najwyraźniej też to zrozumiało, bo PlayStation Mobile właśnie się z nami żegna. Od 15 lipca nie zobaczymy już żadnej nowej produkcji oznaczonej PlayStation Mobile, a od 10 września nie będzie można już ponownie pobrać kupionych wcześniej gier. Ale chyba nikt nie powinien być zaskoczony, bo Sony przestało już wspierać androidową część tej platformy w ubiegłym roku.

Wielka szkoda, że pomysł się nie przyjął i platforma zostanie zamknięta. Istnieje bowiem ryzyko, że niezależni producenci mogą zacząć w mniejszym stopniu interesować się konsolą PlayStation Vita. Bo odpowiednia zakładka PlayStation Mobile była też w sklepie na Vicie. Sony już od dawna jest otwarte na tego typu produkcje i trzymam kciuki, by to się w przyszłości nie zmieniło. W normalnym PlayStation Store jest cała masa świetnych produkcji, które wcześniej kojarzone były przede wszystkim z PC-tami.

grafika: 1, 2

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu