Filmy

To była pierwsza w Polsce relacja live 360° z premiery filmu

Konrad Kozłowski
To była pierwsza w Polsce relacja live 360° z premiery filmu
4

Spragnieni wrażeń kinomaniacy uwielbiają wszelkie nowinki pozwalające im śledzić filmowe premiery. Media społecznościowe otworzyły przed nimi zupełnie nowe możliwości, a kolejną, sporą szansą są transmisje na żywo w technologii 360 stopni. Multikino postanowiło przeprowadzić taką relację z wczorajszej premiery „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”.

Uroczysta premiera filmu odbywała się w Multikinie Złote Tarasy, a znajdujący się w centrum wydarzeń sprzęt insta360 pozwalał obserwować przebieg premiery prosto z czerwonego dywanu i sali kinowej w 360 stopniach. Za realizację transmisji odpowiadała firma The Cut.

Oglądając materiał widać jak aktorzy są przygotowywani do wejścia na ściankę. Słychać rozmowy reporterów. Jest tak jakbyśmy byli na czerwonym dywanie, a później na sali.

To pierwsza tego typu akcja w Polsce i na pewno jest niezłym kąskiem dla tych, którzy nie mogą doczekać się dzisiejszej prapremiery i piątkowej premiery filmu w kinach. Multikino nie wyklucza takich transmisji przy następnych wydarzeniach, a ja jestem ciekaw, czy ktokolwiek jeszcze podejmie rzuconą rękawicę i spróbuje czegoś podobnego. Ja z całą pewnością obejrzałbym taką relację z kolejnych premier.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MultikinoTransmisje