Seriale

Może wstyd się przyznać, ale na pewno sprawdzę ten serial. Zombiaków nigdy dość

Konrad Kozłowski
Może wstyd się przyznać, ale na pewno sprawdzę ten serial. Zombiaków nigdy dość
11

Jestem przekonany, że duża część z was posiada choć jeden taki serial. do którego oglądania wolelibyście się nie przyznawać albo oglądacie go z przyzwyczajenia. Już dziś wiem, że "The Walking Dead: World Beyond" będzie dla mnie taką serią.

"The Walking Dead" na antenie od blisko 10 lat

Tytuł "The Walking Dead" jest chyba znany większości z was. Kultowa już seria komiksów Roberta Kirkmana doczekała się ekranizacji w postaci serialu stacji AMC ponad 9 lat temu i od tamtej pory powstało aż 10 sezonów. Powstał także spin off serii pt. "Fear of The Walking Dead", który dzisiaj liczy już 5 sezonów. Do tej dwójki dołączy coś zupełnie nowego, bo wiosną 2020 premierę będzie mieć "The Walking Dead: World Beyond" opowiadający głównie o nastoletnich ocalałych apokalipsę zombie.

Serial skupi się na młodych osobach, które są pierwszym pokoleniem dorastającym w nowej rzeczywistości. Według twórców, wydarzenia przez które przejdą zmienią każdego z nich, a to kim się staną będzie jedną z ważniejszych części fabuły. Nie wszyscy z głównych bohaterów będą tylko starać się ocalić siebie i bliskich, bo niektórzy z nich wybiorą ścieżkę, na której nie będzie miejsca dla innych. TWD: World Beyond ma być czymś zupełnie innym, niż dotychczasowe seriale, ale czy na pewno?

"The Walking Dead: World Beyond" to trzeci serial w uniwersum TWD

Z sentymentem wspominam do dziś początkowe odcinki "The Walking Dead", które wprowadzały nas w ten świat i odkrywały jego specyfikę. Z czasem jednak serial przeobraził się w tasiemca, gdzie niektóre odcinki ciągnęły się niemiłosiernie nieznacznie popychając fabułę do przodu. Wyprawy, w które wybierali się bohaterowie interesowały coraz mniej, dlatego nie napawa mnie optymizmem zapowiedź o wyruszeniu w podróż przez postacie nowego "The Walking Dead: World Beyond". Szykuje się powtórka z rozrywki?

Prawdopodobnie tak, choć tak jak zapowiedziałem w tytule, zapewne zdecyduje się zobaczyć co najmniej kilka odcinków nowego serialu w uniwersum The Walking Dead. Być może niewiele wniesie on do tego świata, a może jednak okaże się interesujący? Jakby nie było, oglądanie tych serii to zwykłe przyzwyczajenie, więc jeśli żadne inne premiery nie będą miały wyższego priorytetu, to z chęcią przysiądę do kolejnego serialu, w którym maszerujące zombie są w stanie dotrzymać kroku uciekającym przed nimi biegiem ocalałym.

Zamieszczony powyżej zwiastun dotyczy premiery serialu na terenie Wielkiej Brytanii, stąd zapowiedź debiutu na Prime Video. Nie wiemy jeszcze, jaka stacja lub serwis VOD będą emitować "The Walking Dead: World Beyond" w Polsce.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu