Apple

Testuję iPada a zaskoczyło mnie MiFi

GM
Grzegorz Marczak
33

Dostałem do testów iPada od firmy Plus, wraz z tabletem otrzymałem również urządzenie o nazwie MiFi oraz kartę z mobilnym internetem. W zamian po 3 miesiącach testów mam wypełnić prostą ankietę jaką dostałem (mam nadzieję, że uda mi się dostać tę ankietę z wynikami od innych testerów - będzie to na...

Dostałem do testów iPada od firmy Plus, wraz z tabletem otrzymałem również urządzenie o nazwie MiFi oraz kartę z mobilnym internetem. W zamian po 3 miesiącach testów mam wypełnić prostą ankietę jaką dostałem (mam nadzieję, że uda mi się dostać tę ankietę z wynikami od innych testerów - będzie to na pewno ciekawy materiał).

Na razie nie spodziewajcie się jednak mojej recenzji iPada - myślę, że za kilka tygodni tak naprawdę będę w stanie powiedzieć coś więcej i konkretniej na temat tego jak on się sprawdza w codziennym użytku.

O MiFi natomiast chciałem napisać już teraz kilka słów ponieważ urządzenie to bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. MiFi 2352 (bo takie urządzenie dostałem) to najmniejszy przenośny hotspot jaki widziałem, ponadto oferujący do 4 godzin nieprzerwanej pracy na baterii. To co spodobało mi się w tym urządzeniu to przede wszystkim design i estetyka wykonania oraz prostota obsługi.

Uruchomienie tego urządzenia z kartą z bezprzewodowym internetem sprowadzała się do włożenia karty, baterii oraz w przeglądarce internetowej wpisania pinu. Sieć bezprzewodowa jaką tworzy ten router może obsługiwać do 5 komputerów (w sumie to nie wiem skąd to ograniczenie), jest też bardzo stabilna. Pracowałem na niej przez kilka godzin bez żadnych problemów. MiFi dostosowuje się do najlepszej w danym miejscu technologii transmisji (HSDPA/HSUPA, 3G, EDGE lub GPRS) automatycznie. W moich testach byłem w zasięgu HSDPA/HSUPA i internet działa naprawdę dobrze - przy przeglądaniu stron internetowych i uruchamianiu filmów nie widziałem różnicy w prędkości w porównaniu do mojego stałego łącza od Aster.

Myślę, że przed okresem wakacyjnym nabędę tego typu urządzenie - jest to świetny przenośny hotspot który nadaje się zarówno do pracy w hotelu jak również do długich podróży w pociągu. Jedyną jego wadą jest koszt internetu mobilnego, który cały czas jest u nas dość znaczny a umowy są mało elastyczne.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleplusiPad