Moje przemyślenia

Tesla zaprezentowała aplikację mobilną dla właścicieli elektrycznego samochodu Model S

Marcin Kamiński
Tesla zaprezentowała aplikację mobilną dla właścicieli elektrycznego samochodu Model S
0

Firma Tesla Motors, znana z produkcji cechujących się wysokimi osiągami samochodów elektrycznych, wypuściła w świat swoją trzecią aplikację mobilną. Jest ona skierowana do użytkowników Modelu S i działa zarówno na telefonach z systemem iOS, jak i Android. Jakie możliwości będzie dawać nowe oprogramo...

Firma Tesla Motors, znana z produkcji cechujących się wysokimi osiągami samochodów elektrycznych, wypuściła w świat swoją trzecią aplikację mobilną. Jest ona skierowana do użytkowników Modelu S i działa zarówno na telefonach z systemem iOS, jak i Android. Jakie możliwości będzie dawać nowe oprogramowanie na smartfony? Przede wszystkim pozwoli zdalnie sterować procesem ładowania baterii samochodu, choć z poziomu telefonu możliwe będzie również ustawienie temperatury wewnątrz kabiny pojazdu zanim do niego wsiądziemy i ruszymy w podróż.

Aplikacja mobilna skierowana do właścicieli wyposażonego w silnik elektryczny Modelu S to dobry przykład możliwości, jakie mogą okazać się pomocne każdemu kierowcy. Oprócz wspomnianych już na początku tekstu funkcji, czyli zdalnego sterowania procesem ładowania baterii oraz sterowania ogrzewaniem i klimatyzacją, przez smartfona można zdziałać o wiele więcej.

Jeżeli przydarzy się nam zgubić kluczyki do samochodu, smartfon może uratować sytuację i pozwoli nam na odblokowanie zamków w drzwiach pojazdu. To jednak nie koniec dostępnych w aplikacji opcji. Jeżeli przytrafi nam się zapodziać samochód na zatłoczonym parkingu centrum handlowego, za pomocą telefonu wywołać możemy sygnały dźwiękowe i świetlne w aucie, co pomoże znaleźć nam miejsce parkingowe, na którym go pozostawiliśmy.

Obecnie, aby przyciągnąć klientów do salonów po nowy samochodów, nie wystarczy już ekonomiczny silnik i atrakcyjny wygląd karoserii. Rozbudowane systemy multimedialne, synchronizacja ze smartfonami czy wydawanie komend głosowych to standard, także w małych, miejskich autach. W Modelu S marki Tesla w miejscu deski rozdzielczej znajdziemy wielki ekran dotykowy, przypominający do złudzenia tablet.

Takie przykłady jak omawiana aplikacja firmy Tesla, podobnie jak programy udostępniane przez Forda czy Nissana potwierdzają, że urządzenia mobilne i same aplikacje to coraz bardziej istotny aspekt w branży motoryzacyjnej. Jest to ciekawy kierunek rozwoju, wymieniając tutaj choćby wprowadzoną dzięki porozumieniu General Motors i PayPal opcji płacenia przez telefon za ładowanie baterii samochodów elektrycznych na specjalnie wyznaczonych stacjach paliw - bez konieczności użycia gotówki czy karty kredytowej. Jak widać smartfony z powodzeniem mogą ułatwić nam korzystanie z samochodów.

Źródło: Tesla

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

tesla