Facebook

Tego dnia rok, dwa... lata wcześniej na Twojej tablicy - nowa funkcja na FB udostępniona dla wszystkich

Grzegorz Ułan
Tego dnia rok, dwa... lata wcześniej na Twojej tablicy - nowa funkcja na FB udostępniona dla wszystkich
5

Może trochę na wyrost ten tytuł, że dla wszystkich, ale przyzwyczaiłem się, iż u mnie nowe funkcje pojawiają się ze sporym opóźnieniem. Mniemam więc, że pojawiła się też już i u Was. Przeszukałem Google pod tym kątem i znalazłem klika wzmianek o tym z wakacji ubiegłego roku. Mowa była o podobnej...

Może trochę na wyrost ten tytuł, że dla wszystkich, ale przyzwyczaiłem się, iż u mnie nowe funkcje pojawiają się ze sporym opóźnieniem. Mniemam więc, że pojawiła się też już i u Was.

Przeszukałem Google pod tym kątem i znalazłem klika wzmianek o tym z wakacji ubiegłego roku. Mowa była o podobnej funkcji pod adresem https://www.facebook.com/feed/todayinhistory, z tym że prawdopodobnie tylko testowo u użytkowników z nowym News Feedem i to tylko w jakiejś skumulowanej wersji.

Dziś pojawił się u mnie pod adresem https://www.facebook.com/todayinhistory/ i to w pełnej wersji. Pod tym adresem będziemy mogli zobaczyć naszą tablicę w pełnej wersji z całego dnia dokładnie rok wcześniej jak i w poprzednich latach.

Przydatna funkcja? Wspomnienia to zawsze chwytliwy wabik dla użytkowników, zwłaszcza w sytuacji kiedy Facebook do dziś nie udostępnił sensownej wyszukiwarki wpisów. Odnalezienie czegoś na naszej tablicy kilka miesięcy wstecz graniczy z cudem. Powyższa opcja to kolejna proteza zastępująca tak oczywistą wydawałoby się funkcję pełnoprawnej wyszukiwarki, której już chyba nigdy nie uświadczymy na Facebooku. Niemniej przyznam, że przyjemnie było zapoznać się z tablicą sprzed kilku lat, ale chyba znudzi mi się to za kilka dni:).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu