Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Bank

[Aktualizacja - już działa] Tak, u nas też mBank nie działa, pokonała go zmiana czasu?

KP
Kamil Pieczonka
27

Wygląda na to, że dzisiejsze prace modernizacyjne prowadzone w mBanku nie poszły tak jak zakładano. Zamiast nocnej przerwy mieliśmy problemy z płatnościami kartą przynajmniej do 8:30 rano, a aplikacja i serwis transakcyjny nie działają do teraz.

Nie potrzeba milenijnej pluskwy?

Praktycznie wszystkie banki w Polsce planują swoje przerwy techniczne w trakcie zmiany czasu z letniego na zimowy i odwrotnie. Tak jest bezpieczniej, bo banki nie narażają się wtedy na problemy związane z przestawieniem zegarka. mBank niestety na dzisiejszą noc zaplanował przy okazji prace modernizacyjne i wygląda na to, że coś poszło nie tak. Wedle pierwotnego komunikatu, płatności kartami miały zostać przywrócone o 6:00 rano a pełna funkcjonalność o 8:00. Okazało się, że przynajmniej do 8:30 nie działały jeszcze płatności kartą.

W tej chwili mamy już 11:30 i dostęp do aplikacji mobilnej, serwisu internetowego oraz infolinii nadal nie jest możliwy. Ostatni komunikat banku pochodzi z 8:10 i brzmi następująco:

Jak można było tego oczekiwać, pod postem o przedłużających się pracach pojawiło się mnóstwo krytycznych komentarzy od klientów, którzy ubolewają nad brakiem dostępu do swoich pieniędzy. Na ten moment nie wiadomo kiedy pełna funkcjonalność systemów bankowych zostanie przywrócona. Bank od 8:10 nie opublikował żadnego nowego komentarza.

Wujek dobra rada radzi

Pewnie zabrzmi to jak truizm, ale właśnie na takie okazje dobrze jest mieć konta w przynajmniej dwóch różnych bankach, najlepiej razem z kartami od dwóch różnych wydawców (Mastercard i Visa). Wtedy minimalizujemy ryzyko, że w kryzysowej sytuacji zostaniemy odcięci od jakichkolwiek środków płatniczych. Każda instytucja, niezależnie od jej wielkości, może mieć awarię i trzeba się niestety z tym liczyć. Posiadanie konta w dwóch różnych bankach może być generować dodatkowe koszty, dlatego sami musicie sobie odpowiedzieć co jest dla was ważniejsze.

Aktualizacja: 27.10.2019, 11:45:

Wygląda na to, że mBank przywrócił już pełną funkcjonalność swoich usług. Aplikacja mobilna i serwis transakcyjny już działają, podobno również płatności kartami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: