Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Świat

[Aktualizacja] Tablet i netbook w jednym - genialne Lenovo

GM
Grzegorz Marczak
11

Podczas targów CES 2010 dość dużo zamieszania wprowadziła firma Lenovo, która pokazał Lenovo IdeaPad U1 Hybrid czyli połączenie tableta i netbooka. Tak więc możemy pracować na klasycznej klawiaturze przy prawie normalnym netbooku - kiedy jednak będziemy chcieli obejrzeć film w łóżku wyjmujemy ekra...

Podczas targów CES 2010 dość dużo zamieszania wprowadziła firma Lenovo, która pokazał Lenovo IdeaPad U1 Hybrid czyli połączenie tableta i netbooka. Tak więc możemy pracować na klasycznej klawiaturze przy prawie normalnym netbooku - kiedy jednak będziemy chcieli obejrzeć film w łóżku wyjmujemy ekran komputera który okazuje się być samodzielnie działającym komputerkiem z własnym systemem operacyjnym.

Wyjmowany tablet ma dość spore rozmiary bo jego przekątna to ponad 11 cali. Zaskoczeniem jest dla mnie to, że komputer ten wykorzystuje dwa procesory. Pracują jako netbook korzysta z Intel Core 2 Duo SU4100, zaś sam tablet ma swój osobny procesor Snapdragon z zegarem 1 GHz. Na początku rozwiązania takie wydawało mi się nieco na wyrost - jeśli jednak się nad tym zastanowić to może faktycznie jest w tym jakiś pomysł. Pracując w trybie tabletu możemy nie potrzebować tak dużo mocy niż kiedy korzystamy w trybie netbooka.

Hybryda Lenovo ma też podobno całkiem niezłe osiągnięcia jeśli chodzi o czas życia na baterii - 10 godzin w trybie netbooka i 8 w trybie tabletu to naprawdę są bardzo dobre wyniki. Sprzęt taki niestety trochę będzie kosztował czyli ok 1000 dolarów. Cenę tę rekompensują natomiast moim zdaniem parametry "obu" komputerów oraz całkiem ciekawy design.

Pierwsze recenzje tego sprzętu jakie ukazały się na engadget.com gaszą jednak trochę mój zapał. Podobno ekran tablet nie jest jeszcze najlepszej jakości, szwankuje też trochę jego czułość na dotyk. Lenovo ma jednak jeszcze trochę czasu na poprawienie tych elementów ponieważ premiera tego urządzenia zapowiedziana jest na czerwiec tego roku.

Aktualizacja Ekipa CrunchGear bawiła się tym sprzętem i nagrała videoHej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

TabletLenovo