Felietony

Symulator iOS 6 zdradza, jak będzie wyglądał ekran iPhone'a z rozdzielczością 640 x 1136 pikseli

Michał Szabłowski
Symulator iOS 6 zdradza, jak będzie wyglądał ekran iPhone'a z rozdzielczością 640 x 1136 pikseli
19

Widzicie tę grafikę obok? Przedstawia ona najbardziej prawdopodobny wygląd ekranu głównego w mającym ukazać się na jesieni nowym iPhonie. Z prawej strony możemy oglądać dostępne obecnie w systemie iOS oznaczonym numerem 5.1 rozłożenie ikon, natomiast z lewej strony - mające pojawić się wyposażonym w...

Widzicie tę grafikę obok? Przedstawia ona najbardziej prawdopodobny wygląd ekranu głównego w mającym ukazać się na jesieni nowym iPhonie. Z prawej strony możemy oglądać dostępne obecnie w systemie iOS oznaczonym numerem 5.1 rozłożenie ikon, natomiast z lewej strony - mające pojawić się wyposażonym w czterocalowy ekran smartfonie szóstej generacji z logo Apple. Pięć rzędów zamiast czterech? Dla mnie bomba. Co na to fani niezmienności produktów giganta z Cupertino?

Z sali sądowej, w której toczy się bój firm Apple oraz Samsung, docierają do nas bardzo interesujące wieści dotyczące poprzednich generacji iPhonów, tymczasem serwis 9to5Mac dotarł do bardzo ciekawej informacji na temat smartfona kolejnej generacji.

Generujący największą ilość plotek w historii gadżetów iPhone 5 (jak zwał, tak zwał) ma zostać wyposażony w wyświetlacz o większej przekątnej. Do tej  pory jedynym dowodem na to były publikowane tu i ówdzie zdjęcia obudów i przecieki od anonimowych informatorów. Tym razem cynk trafił do nas z samego wnętrza niedostępnego jeszcze mobilnego systemu operacyjnego firmy Apple.

Oznaczony numerem "6" iOS dostępny będzie dopiero jesienią. Wraz z nią na pokładzie iGadżetów pojawi się ponad 200 nowych funkcji i usprawnień. Okazuje się, że jedną z nich będzie możliwość skalowania  wyświetlanego obrazu do wielkości ekranu. Magicy z 9to5Mac nie bez pomocy kilku sztuczek odkryli, że po ustawieniu domniemanej rozdzielczości kolejnego iPhone'a na 640 x 1136 pikseli, symulator iOS-ów w obu wersjach zachowywał się nieco (delikatnie rzecz ujmując) inaczej. O ile w 5.1 nie było widać żadnych zmian, o tyle w 6.0 pojawił się na ekranie dodatkowy rząd ikon. Ponoć jakość przeskalowania elementów ekranu głównego jest perfekcyjna. Co ciekawe, ustawienie jakiejkolwiek innej rozdzielczości niż 640 x 1136 spowoduje rozjeżdżanie się obrazu.

Na koniec warto rzucić okiem na najnowsze rendery złożone z tego, co do tej pory dowiedzieliśmy się o iPhonie:

Ich komplet znajdziecie na tej stronie.

Czy tylko ja uważam, że podłużny iPhone 5 wygląda nieco dziwnie?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPhoneios 6