Świat

Świat Facebooka widziany z kosmosu - świetna grafika

Kamil Mizera
7

Obecnie Facebooka używa około 800 milionów ludzi. To prawie 1/7 populacji Ziemi, jeżeli przyjmiemy, że każdy profil odpowiada jednej żyjącej osobie. Gdy uświadomimy sobie ogrom tej liczby, naturalne wydaje się pytanie: to kto jeszcze Facebooka nie używa? Oczywiście odpowiedź na to pytanie można znal...

Obecnie Facebooka używa około 800 milionów ludzi. To prawie 1/7 populacji Ziemi, jeżeli przyjmiemy, że każdy profil odpowiada jednej żyjącej osobie. Gdy uświadomimy sobie ogrom tej liczby, naturalne wydaje się pytanie: to kto jeszcze Facebooka nie używa? Oczywiście odpowiedź na to pytanie można znaleźć w Internecie w różnego typu danych. Dziś jednak proponuję spojrzeć na świat Facebooka prosto z kosmosu.

Ian Wojtowicz stworzył świetną grafikę, nakładając na siebie satelitarne zdjęcie NASA z „mapą przyjaźni” i ukazał nam Ziemię Facebooka. Kolor czarny odpowiada za te miasta, gdzie Facebook jest w użyciu, kolor żółty za miejsca bez FB.

Na podstawie tej grafiki łatwo zobaczyć, że najwięcej użytkowników Facebook ma w USA, Kandzie oraz w krajach Unii Europejskiej, Izraelu, Turcji, Państwach Maghrebu, Egipcie, Japonii, Indiach, Korei Południowej czy Australii. Generalnie w krajach, gdzie istnieją pewne formy demokracji, no, może z wyjątkiem Brazylii, gdzie rządzi Orkut.

Mniejsza zresztą o dane demograficzne i geopolityczne – grafika jest naprawdę fajna, brawo dla autora!

 

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebookgrafikaciekawe